Atrakcja turystyczna Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne

Opinie Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne

Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Muzeum

Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne

Arkeoloji Muzesi (Muzeum Archeologiczne) to interesujące muzeum znajdujące się w miejscowości Izmir, trzecim co do wielkości mieście w Turcji. Usytuowane jest w nowoczesnym budynku, którego rozmiary i zbiory są naprawdę imponujące.
 
Zwiedzanie zaczyna się od sal, w których zgromadzone są wartościowe zbiory rzeźb egipskich, greckich i rzymskich. Potem należy przejść do części prezentującej rzeźby nagrobne i sarkofagi. W tej części muzeum znajduje się także posąg Domicjana, który stał niegdyś w Efezie. Na pierwszym piętrze możemy podziwiać wyroby z terakoty, szkła i metalu, narzędzia i naczynia oraz złotą i srebrną biżuterię. Co ważne, wszystkie tabliczki informacyjne w muzeum napisane są w języku angielskim i tureckim, co znacznie ułatwi nam zwiedzanie i pozwoli zrozumieć, jak cenne eksponaty oglądamy.

Dokładny adres Muzeum Archeologicznego w Izmir:

 Halit Rıfat Paşa Caddesi 4. Konak
Tel: (0232) 489 07 96
Faks: (0232) 483 06 11

 Godziny otwarcia:

- zimą: 08.30-12.30 / 13.30-17.30
- latem: 08.30-17.30 (bez godzinnej przerwy w ciągu dnia)

Cena: 8 TL

 W tym miejscu warto również powiedzieć parę słów o samym mieście. Izmir, w starożytności Smyrna, to miasto w zachodniej części Turcji, nad Zatoką Smyrneńską. Jest stosunkowo dużym miastem, z liczbą ludności przekraczającą 2 mln mieszkańców. Zostało założone przez Greków w ok. X wieku p.n.e. Było wielokrotnie niszczone, odbudowywane i przebudowywane, dlatego znajdziemy tu zabytki z różnych kultur i epok. Obecnie jest to jedno z większych miast przemysłowych w Turcji i drugi, po Stambule, port morski kraju. Przez turystów miasto nazywane jest „Mekką dywanów”, gdyż na tutejszych bazarach ich wybór jest naprawdę imponujący, a ceny należą do jednych z niższych w całej Turcji. Jako ciekawostka możemy powiedzieć, iż podobno właśnie w Izmir, ponad 3 000 lat temu, urodził się Homer, autor „Iliady” i „Odysei”.


Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,5 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 89%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,6 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne, infromacje o Arkeoloji Müzesi/Muzeum Archeologiczne od urlopowiczów, - porady Riwiera Egejska

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index