Atrakcja turystyczna Kanały irygacyjne Laces

Opinie Kanały irygacyjne Laces

Kanały irygacyjne Laces
Kategoria: Sport i rozrywka
Podkategoria: Wędrówki / trekking
Średnia ocen
4.5833333333333
5.5
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Kanały irygacyjne Laces

Rolnicy w południowym Tyrolu od wieków stosowali do nawadniania roślin, łąk i pól w okresach suszy tak zwanych "wielorybów". Woda pochodziła ze źródeł znajdujących się na wyższych wysokościach doliny - czasami nawet znacznie powyżej linii drzew. W zależności od terenu, woda płynęła wzdłuż wykopanych kanałów naziemnych, wąwozów, które zostały wykute w skale, lub w drewnianych półkach prowadzących w dół. Stukot koła wodnego, napędzanego ruchem wody informował będącego na służbie "wieloryba" o strumieniu i prądzie wody. W przypadku gdy zaplątywał się jakiś konar lub dostawał się tam gruz, "wieloryb" oczyszczał strumień wodny i stale go kontrolował. Dzięki temu powstało wzdłuż tych strumieni i przepływów, wiele ścieżek. Na około Naturns, jednego z najniższych obszarów w Alpach, rozwinęła się taka siec ścieżek. Dziś te piękne ścieżki, bez wielkich różnic poziomów, stały się jednym z najbardziej popularnych szlaków turystycznych. Po drodze można podziwiać piękny widok na dolinę Adige z wielkimi plantacjami jabłek oraz położonymi poniżej wioskami.
Najpiękniejsze ścieżki : Val Senales/ Tschars NAturns (całkowita długość 10 km, piesze wycieczki czas: około 3,5 godziny).

Val Senales, po prawej stronie doliny, prowadzi poprzez wspaniały las sosnowy. Potem napotkasz strome zbocze - Uważaj: Lęk wysokości nie jest pomocny, trzeba uważać by się nie poślizgnąć! Ponadto, należy też przed zaakceptowaniem wycieczki u przewodnika lub za pośrednictwem biura turystycznego, dowiedzieć się o stan drogi (po obfitych deszczach trasa nie jest bezpieczna). Zanim dotrzesz do gospody "Schlosswirt Juval", musisz przejść długą drogę w dół. Przy Schloss Juval znajduje się, letnia rezydencja himalaisty Reinholda Messnear i muzeum z licznymi zbiorami z Tybetu, galerią zdjęć górskich i masek (otwarte: Niedziela Palmowa do końca czerwca, od początku września do początku listopada, codziennie oprócz środy od 10.00 - 16.00), przechodząc się przez las (kasztan , dąb, brzoza, leszczyna, itp.) w kierunku Castelbello-Tiardes, można skręcić przy winnicy w kierunku centrum miasta.
Można także zatrzymać się w różnych miejscach sieci szlaków i samemu rozpocząć indywidualną wędrówkę. Parkingi i przystanki autobusowe rozmieszczone w różnych punktach. W hotelu lub w biurze informacji turystycznej dostępne są bezpłatnie szczegółowe mapy.


26 zdjęcia: Kanały irygacyjne Laces

Kanały irygacyjne Laces
od Simone
z dnia: 01.09.2016
Kanały irygacyjne Laces
od Simone
z dnia: 01.09.2016

Kanały irygacyjne Laces
od Simone
z dnia: 01.09.2016
Kanały irygacyjne Laces
od Simone
z dnia: 01.09.2016

Kanały irygacyjne Laces
od Hotel Bauhof
z dnia: 01.05.2016
Kanały irygacyjne Laces
od Garni Apparteme...
z dnia: 01.05.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

5.7
Słońca
Rekomendacja: 97%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,3 km
Goście chwalą: czystość w restauracji, dogodny Check in/Check out, dobrą znajomość języków obcych, czystość w pokoju, dobre wyposażenie pokoju

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,6 km

6.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,7 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Kanały irygacyjne Laces, infromacje o Kanały irygacyjne Laces od urlopowiczów, - porady Südtirol

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index