Atrakcja turystyczna Muzeum Stara Synagoga

Opinie Muzeum Stara Synagoga

Muzeum Stara Synagoga
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Muzeum

Muzeum Stara Synagoga nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Muzeum Stara Synagoga, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Muzeum Stara Synagoga

Muzeum Stara Synagoga w Krakowie jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Usytuowane jest przy ul. Szerokiej 24 w Krakowie. Stara Synagoga to jeden z najstarszych i największych zabytków architektury żydowskiej w Europie, został zbudowany prawdopodobnie w XV wieku.

Synagoga była jednym z trzech żydowskich budynków sakralnych utrzymanych w stylu gotyckim, niestety w XVI wieku strawił ją pożar i została odbudowana w kostiumie renesansowym – Stara Synagoga została powiększona i udekorowana. Do wybuchu II wojny światowej było to centrum religijne, kulturalne i socjalne krakowskich Żydów. W Starej Synagodze przemawiał Tadeusz Kościuszko, chcąc pozyskać krakowskich Żydów do walki w insurekcji.

Na początku XX wieku Stara Synagoga w Krakowie przeszła gruntowną renowację i przearanżowanie w stylu nawiązującym do loggi Sukiennic i krużganków na Wawelu. I wojna światowa przerwała prace restauracyjne, jednak w dwudziestoleciu międzywojennym rok po roku Stara Synagoga zyskiwała na świetności. Niestety, wysiłki miasta i gminy żydowskiej zostały zaprzepaszczone podczas II wojny światowej, kiedy hitlerowcy zniszczyli wspaniałą architekturę i cenne wyposażenie budowli.

W 1943 pod murami Starej Synagogi rozstrzelano 30 Polaków. Po wojnie Stara Synagoga została ponownie odrestaurowana. W Muzeum można zobaczyć stałą ekspozycję eksponatów związanych z kulturą żydowską. Prezentowane są przedmioty związane z synagogą, świętami i życiem prywatnym. W Muzeum znajduje się także miejsce poświęcone pamięci Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Muzeum w sezonie zimowym działa następująco: wtorek, środa, czwartek, sobota, niedziela: 9.00-16.00, piątek: 10.00-17.00, poniedziałek: 10.00-14.00, wstęp wolny.

W sezonie letnim Muzeum Stara Synagoga działa od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-17.00, a w poniedziałki: od 10.00 do 14.00, wstęp w tym dniu jest wolny.

Ceny biletów wahają się od 7,00 do 9,00 złotych, istnieje możliwość zakupienia biletu grupowego lub rodzinnego ze zniżką, a także wykupienia wycieczki z przewodnikiem.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

5.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Muzeum Stara Synagoga, infromacje o Muzeum Stara Synagoga od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index