Opinie Troja

Troja
Średnia ocen
4.5
5.4
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Troja

Charakterystyka ogólna

Troja to starożytne miasto zlokalizowane w przeszłości nad rzeką Skamander, u zachodnich wybrzeży Azji Mniejszej, w Troadzie. Została zburzona najprawdopodobniej w połowie XIII wieku przed naszą erą. W roku 1998 pozostałości po niej wpisano na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO.

Troję odkrył Heinrich Schliemann, zawodowy kupiec i archeolog z zamiłowania. Jeszcze w drugiej połowie XIX wieku legendarne miasto króla Priama, którego syn Parys porwał Helenę, powodując w ten sposób wojnę trojańską, uważano za fantastyczny wymysł Homera. Zafascynowany dziełami poety, Iliadą i Odyseją, Schliemann w 1870 roku rozpoczął wykopaliska na wzgórzu Hisarlik, w czasie których udało mu się odkryć pozostałości po tym mitycznym miejscu.


45 zdjęcia: Troja

Troja
od HolidayCheck Co...
z dnia: 01.04.2018
Troja
od Klaus
z dnia: 01.02.2015

Troja
od Klaus
z dnia: 01.02.2015
Troja
od Thomas & Stefan
z dnia: 01.03.2013

Troja
od Thomas & Stefan
z dnia: 01.03.2013
Troja
od Thomas & Stefan
z dnia: 01.03.2013
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Troja: 10

5.0
Słońca
Szczerze mówiąc jestem mile zaskoczona, bo to wcale nie jest tak ,że w Troi nic nie ma. Trzeba pamietać, że jest to cały czas czynne stanowisko archeologiczne i co chwilę coś tam znajdują. Także ,że miasto spalono, więc i tak dużo się zachowało. Oczywiście wszyscy zapewne kojarzymy sobie ją z koniem. Taki koń jest, drewniany, brązowy, do którego można wejść.! :) Są pozostałości po Trojach, te mniejsze i większe. Mimo wszystko warto zobaczyć. ;) Czytaj dalej opinię
lipiec 11,
Magda, Wiek 36-40


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Troja, infromacje o Troja od urlopowiczów, - porady Riwiera Egejska

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index