Atrakcja turystyczna Park Narodowy Köprülü Canyon

Opinie Park Narodowy Köprülü Canyon

Park Narodowy Köprülü Canyon
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inny krajobraz
Średnia ocen
4.8333333333333
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Park Narodowy Köprülü Canyon

Charakterystyka ogólna

Köprülü to kanion oraz park narodowy leżący w regionie Antalyi. Jest to teren zdecydowanie najbardziej atrakcyjny na całej tureckiej riwierze. Tutaj znajdziemy duże ośrodki miejskie, jak choćby wspomniana już Antalya, z doskonałą bazą turystyczną. W regionie jednak nie brakuje i perełek stworzonych przez samą naturę. Przykładem niech będą wodospady Düden czy niżej przybliżony Wam Park Narodowy Köprülü.

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?

Na terenie parku narodowego, zdecydowanie największą atrakcją będzie kanion. Ciągnie się on na odcinku 14 km wzdłuż rzeki Köprü, w niektórych miejscach osiągając głębokość nawet 400 metrów.

Do Kanionu Köprülü prowadzi piękna trasa widokowa. Droga prowadzi nas ponad górską rzeką, następnie wśród lasów, które skrywają małe wodospady na rwących, górskich rzekach. W parku, oprócz malowniczych widoków, czeka na nas wiele gatunków przedstawicieli flory i fauny, np. jelenie, kozice górskie, niedźwiedzie, lisy, wilki, króliki. Oczywiście nie wszystkie z nich spotkamy na swojej drodze, z czego jednak chyba należy się tylko cieszyć ;-)

Park Narodowy Köprülü będzie nie lada gradką dla turystów lubiących aktywny wypoczynek. Panują tu bowiem doskonałe warunki do uprawiania raftingu, kajakarstwa czy wspinaczki. Dla mniej odważnych, ale również lubiących ruch, znajdą się liczne szlaki idealne do pieszych wycieczek oraz miejsca do biwakowania. Jeśli ktoś wykazuje się przeciętną orientacją w terenie, na pewno sobie świetnie poradzi. Dla niedoświadczonych, zawsze pozostaje opcja wycieczki z przewodnikiem.

Informacje praktyczne i porady

Park narodowy jest dobrze przygotowany na przyjęcie turystów. W pobliżu kanionu, przy samym parkingu, znajdują się restauracje rybne oferujące wyśmienite jedzenie. Wszystko jest dobrze oznakowane.
Wstęp do kanionu jest płatny i kosztuje ok. 5 euro.

Dojazd

Region Antalya jest najpopularniejszym regionem na Riwierze Tureckiej. To tutaj znajduje się międzynarodowe lotnisko (10 km od centrum miasta, dobrze z nim skomunikowane), a więc bez problemu dotrzemy już blisko parku narodowego z samej Polski. Potem, do dyspozycji mamy liczne busiki kursujące w sezonie bardzo regularnie między największymi ośrodkami turystycznymi oraz atrakcami Antalyii. Najwygodniejsze jednak, i najbardziej interesujące, będzie dla nas wykupienie wycieczki do samego parku wraz z raftingiem. Można takową zamówić przez polskie biuro lub biura lokalne.


372 zdjęcia: Park Narodowy Köprülü Canyon

Park Narodowy Köprülü C...
od Andreas
z dnia: 01.04.2017
Park Narodowy Köprülü C...
od Andreas
z dnia: 01.04.2017

Park Narodowy Köprülü C...
od Andreas
z dnia: 01.04.2017
Park Narodowy Köprülü C...
od Andreas
z dnia: 01.04.2017

Park Narodowy Köprülü C...
od Andreas
z dnia: 01.04.2017
Park Narodowy Köprülü C...
od Andreas
z dnia: 01.04.2017
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Park Narodowy Köprülü Canyon, infromacje o Park Narodowy Köprülü Canyon od urlopowiczów, - porady Riwiera Turecka

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index