Opinie Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta
Kategoria: Sport i rozrywka
Podkategoria: Podróż i wycieczka
Średnia ocen
4.1666666666667
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Zwiedzanie miasta

Giżycko to jedno z ważniejszych miast w województwie warmińsko-mazurskim. Pięknie położone między jeziorami Kisajno i Niegocin, jest ważnym ośrodkiem turystycznym Wielkich Jezior Mazurskich, nazywane również polską stolicą żeglarstwa.

Zwiedzanie miasta powinniśmy oczywiście zacząć od portu. Następnie warto zobaczyć most obrotowy na Kanale Łuczańskim, który pochodzi z XIX wieku i jest jedynym czynnym tego typem mostem w Europie.

Ważną atrakcją turystyczną jest wieża ciśnień, która dopiero od kilku lat jest otwarta dla zwiedzających. Z wieży rozciąga się piękna panorama miasta i okolicznych jezior.

Będąc w Giżycku nie możemy zapomnieć o twierdzy Boyen. Jest to potężna fortyfikacja z XIX wieku, która odegrała ważną rolę przede wszystkim w czasach wojen światowych. Po 1945 r. twierdza przeszła w ręce Wojska Polskiego, które korzystało z niej w ograniczony sposób. W kolejnych latach zatracony został charakter miejsca, dookoła wybudowano inne budynki służące dla rozwijającego się tutaj przemysłu spożywczego. Dopiero na początku lat 90-tych większość zakładów zlikwidowano i zaczęto bardziej świadomie promować twierdzę jako ważny obiekt turystyczny Giżycka.

Miasto każdego roku organizuje wiele imprez kulturalnych. Do najważniejszych trzeba zaliczyć Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku, Dni Giżycka (maj) czy koncerty organowe w Kościele Ewangelickim.


1 zdjęcia: Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta
od Marek
z dnia: 01.08.2015

Hotele w okolicy

5.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km

4.0
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,5 km

4.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 12,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Zwiedzanie miasta, infromacje o Zwiedzanie miasta od urlopowiczów, - porady Warmińsko-Mazurskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index