Opinie Stare miasto Nizza

Stare miasto Nizza
Średnia ocen
4.5
5.4
Słońca
Rekomendacja 94%

Opis Stare miasto Nizza

Charakterystyka ogólna
Nicea to piękna nadmorska miejscowość na południu Francji, w departamencie Alpy Nadmorskie. Leży nad samym Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu. Czy te dwa pierwsze zdania nie zachęcają Was wystarczająco, aby odwiedzić to miejsce? Połączenie gór i morza, a do tego mnóstwo zabytków i wspaniały klimat. Oto cała Nicea! Ach, i język francuski – najpiękniej brzmiący ze wszystkich języków świata…

Nicea charakteryzuje się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem ze średnią roczną temperaturą 15 °C. Dlatego sezon letni trwa tu niemalże 6 miesięcy, od maja do października. Tak sprzyjające warunki są możliwe dzięki otaczającym wzgórzom, które chronią miasto przed wiatrem. Nicea jest niezwykle ważne dla gospodarki kraju: jest dobrze rozwiniętym portem handlowym, pasażerskim i rybackim. W mieście znajduje się także duże międzynarodowe lotnisko.

Nicea to zdecydowanie miasto słońca i plaż, uznawane formalnie za stolicę Lazurowego Wybrzeża. Dlatego większość atrakcji związana będzie właśnie z rozrywką i mniej lub bardziej aktywnym wypoczynkiem. Jednakże centrum miasta kryje w sobie prawdziwe perełki, również znajdujące się tutaj muzea należą do jednych z najciekawszych w kraju.

Szczególnym miejscem jest przede wszystkim Promenade des Anglais. Jest to długi spacerowy bulwar, wzdłuż którego ciągną się piękne, jakże kojarzące się nam z wakacjami palmy. Druga promenada w mieście, Quai des Etats-Unis, zaprowadzi nas do Starego Miasta (Vieux Nice), które jest zdecydowanie najbardziej urokliwą częścią Nicei.

 
W Vieux Nice znajduje się wiele pięknych starych kościołów. Najważniejszym z nich jest katedra (Cathédrale Ste-Réparate) przy placu Rossettiego, z charakterystyczną kopułą pokrytą kolorowymi dachówkami. Kolejne obiekty sakralne godne naszej uwagi to: Kaplica Miłosierdzia Boskiego (Chapelle de la Miséricorde) z ok.1740 roku, prawosławna Cathedrale Orthodoxe Russe Saint-Nicolas powstała z inicjatywy carowej Marii Fiodorowny, największa cerkiew wzniesiona poza terytorium Rosji.

Stara Nicea urzeka jednak przede wszystkim swoimi licznymi kawiarenkami i restauracjami, w których można zjeść dania z całego świata, w tym nicejski przysmak pisaladiere (cienki placek z cebulą, oliwkami i anchois).

Będąc w Nicei musimy również udać się do dzielnicy Cimiez, gdzie znajdują się pozostałości term z początków naszej ery, ruiny rzymskiego amfiteatru (Palais du Senat) oraz drobne szczątki świątyń.

Ponieważ Nicea co roku przyciąga tłumy turystów, również znajdują się tu liczne muzea i galerie. Do najciekawszych należy zaliczyć:

-Muzeum Sztuk Pięknych (Musée des Beaux-Arts): przede wszystkim dzieła takich znanych impresjonistów, jak Renoir czy Monet

- Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Sztuki Współczesnej (Musée d'Art moderne et d'Art contemporain)

- Muzeum Archeologiczne (Musée d'Archéologie)

- Narodowe Muzeum M. Chagalla (Musée national Marc Chagall): największa w świecie kolekcja dzieł artysty, ponad 400 obrazów, rysunków, szkiców, litografii, rzeźb, mozaik i witraży


Dojazd/komunikacja na miejscu
W Niceinaj łatwiej dostać się samolotem: tutejszy port lotniczy jest jednym z większych we Francji i oferuje połączenia ze wszystkimi ważniejszymi miastami Europy. Po samym mieście najłatwiej poruszać się tramwajem, którym można przejechać całe miasto.

Niceama także bardzo dobre połączenia autobusowe z innymi większymi miejscowościami we Francji, jak i z krajami sąsiednimi. Dworzec autobusowy nazywa się Gare Routiere i znajduje się za Place Massena.


94 zdjęcia: Stare miasto Nizza

Stare miasto Nizza
od Jean-Claude
z dnia: 01.01.2016
Stare miasto Nizza
od Jean-Claude
z dnia: 01.01.2016

Stare miasto Nizza
od Jean-Claude
z dnia: 01.01.2016
Stare miasto Nizza
od Jean-Claude
z dnia: 01.01.2016

Stare miasto Nizza
od Jean-Claude
z dnia: 01.01.2016
Stare miasto Nizza
od Jean-Claude
z dnia: 01.01.2016
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

4.8
Słońca
Rekomendacja: 81%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

4.9
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Stare miasto Nizza, infromacje o Stare miasto Nizza od urlopowiczów, - porady Lazurowe Wybrzeże

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index