Opinie Plaża Gdańsk

Plaża Gdańsk
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.75
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Plaża Gdańsk

Charakterystyka ogólna

Gdańsk to piękne miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz posiadanemu potencjałowi, jest znaczącym europejskim ośrodkiem nadbałtyckim. Obecnie jest to największy ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny polskiego Wybrzeża. Gdańsk to nie tylko ośrodek biznesowy, ale jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych w Polsce. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów zagranicznych i 800 000 turystów krajowych.
 
Co warto zobaczyć?

W Gdańsku w okresie od 14 czerwca do 31 sierpnia można skorzystać z 5 kąpielisk strzeżonych: na Stogach, w Brzeźnie, w Jelitkowie, w Sobieszewie i w Sobieszewie-Orlu.
Plaża w Gdańsku jest świetnie przygotowana dla turystów. Czekają na nich boiska do siatkówki, ścieżka spacerowo-rowerowa oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Dla najmłodszych plażowiczów dostępne są zjeżdżalnie wodne w Brzeźnie i w Jelitkowie oraz poduszki dmuchane i trampoliny do skakania.

Jedną z atrakcji gdańskiego wybrzeża jest 130-metrowe molo w Brzeźnie - popularne miejsce wypoczynku zarówno samych gdańszczan, jak i turystów.

Miłośnicy zimowych kąpieli są zapraszani do Jelitkowa, gdzie od października do końca kwietnia zażywają kąpieli morskich członkowie Gdańskiego Klubu Morsów.

W Gdańsku warte zwiedzenia jest również 'Muzeum Poczty Polskiej'.


Ten temat jest zamknięty.

40 zdjęcia: Plaża Gdańsk

Plaża Gdańsk
od Łukasz
z dnia: 01.07.2014
Plaża Gdańsk
od Łukasz
z dnia: 01.07.2014

Plaża Gdańsk
od Łukasz
z dnia: 01.07.2014
Plaża Gdańsk
od Kasia
z dnia: 01.05.2015

Plaża Gdańsk
od Kasia
z dnia: 01.05.2015
Plaża Gdańsk
od Kasia
z dnia: 01.05.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Gdańsk: 6

6.0
Słońca
plaza w gdansku zaczyna sie od Sopotu od granicy z sopotem, to jest w miejscu ktore nazywa sie jelitkowo, a potem jest brzezno, gdzie jest molo i zaraz potem jest koniec plazy gdanskiej, gdyz jest port i tereny stoczniowe dopiero kolejna plaza jest na stogach, ta jest duza, szeroka, zwykle pusta, piekna plaza Czytaj dalej opinię
wrzesień 15,
Józef, Wiek >70

6.0
Słońca
Bardzo ładna i zadbana plaża. Tylko w sezonie przeżywa prawdziwe oblężenie,nie ma praktycznie miejsca by się gdzieś ruszyć. Czytaj dalej opinię
sierpień 15,
Łukasz, Wiek 19-25

5.0
Słońca
Plaza w Gdansku jest jedna z najlepszych w Polsce, swiadczy chociazby o tym fakt, ze malo osob tonie w tym rejonie. Jest zadbana zarowno latem jak i zimowa. Brudy sa usuwane jak najszybciej. Plaza jest duza i ma lagodne zejscie do morza. Jesli sa jakies fale to nie duze. Czytaj dalej opinię
lipiec 14,
Łukasz, Wiek 19-25

6.0
Słońca
Polskie morze w lutym 2012 roku było wspaniałe. Temperatura na zewnątrz osiągnęła nawet minus 25 stopni, dlatego Bałyk zamarzł. My przyjechaliśmy z południa Polski z gór, nie mieliśmy ochoty w tym roku na jazdę na nartach , dlatego wybraliśmy nasze polskie morze i nigdy tego nie będziemy żałować, było wspaniale morze zamarznięte, niebo bezchmurne, prawie zero ludzi, hotele za śmieszne pieniądze ... zapraszam do mojej galerii zdjęć a przekonacie się sami, że warto. Czytaj dalej opinię
luty 12,
Piotr, Wiek 36-40

Hotele w okolicy

4.7
Słońca
Rekomendacja: 83%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,2 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 86%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,9 km

5.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,9 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Gdańsk, infromacje o Plaża Gdańsk od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index