Atrakcja turystyczna Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza

Opinie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza

Swarzewo to wieś nazywana Kaszubską Częstochową, położona na terenie województwa pomorskiego, w powiecie puckim i gminie Puck, w północnej części Polski. Jedną z najciekawszych atrakcji tego miejsca jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza.

Obiekt ten wzniesiony został w XIX wieku, w miejscu dwóch poprzednich świątyń. W jego murach znajduje się między innymi XV-wieczna figurka Matki Boskiej, zwana przez tutejszych mieszkańców Opiekunką Rybaków. Według miejscowej legendy, pochodzi ona ze statku cudownie ocalałych żeglarzy.

Ponadto znajdziemy tutaj obraz w formie mapy, na którym widnieje Zatoka Pucka oraz kościoły w Pucku, Helu i Swarzewie. Przebywając w tych stronach, warto zobaczyć również pobliską kapliczkę wzniesioną przez rybaków w XVIII stuleciu, w miejscu studzienki, przy której odnaleziono wyżej wspomnianą figurkę.


Hotele w okolicy

5.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,7 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 5,0 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 7,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza, infromacje o Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index