Opinie Plaża Łeba

Plaża Łeba
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.6666666666667
5.6
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Plaża Łeba

Charakterystyka ogólna

Łeba to unikalne miejsce na polskim wybrzeżu, idealne na wypoczynek rodzinny, romantyczny tylko we dwoje czy dla ludzi chcących pobyć troszkę z samym sobą... Jej specyficzne właściwości klimatyczne - zawartość soli i jodu w powietrzu oraz duże nasłonecznienie – bardzo pozytywnie wpływają na ludzki organizm i niemal gwarantują dobre samopoczucie. Łeba sama w sobie jest ciekawym, pełnym uroku miastem. Na pewno warto przejechać się bajkową kolejką po uliczkach miasta, zobaczyć ruiny XIV-wiecznego kościoła świętego Mikołaja, patrona rybaków i żeglarzy. Inne ciekawe miejsca to: port jachtowy - Marina Łeba, Wyrzutnia Rakiet, latarnie morskie, ogród ornitologiczny czy Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
 
Jednakże największą atrakcją Łeby i okolic są piękne, szerokie plaże oraz ruchome wydmy chronione w ramach Słowińskiego Parku Narodowego.

 
Co warto zobaczyć?

Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym w okolicach Łeby są zjawiskiem unikatowym na skalę europejską. Najbardziej znane jest pasmo aktywnych, wędrujących piasków zwane Białymi Górami. Znajdują się one między jeziorem Łebsko a Morzem Bałtyckim. Białe Góry znajdują się w centralnej części Mierzei Łebskiej. Zajmują one obszar około 500 ha. Tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Można go podziwiać m.in. z Rowokołu - największego wyniesienia morenowego lub z wydmy Łąckiej.
 
Przechodząc do samego kąpieliska w Łebie, śmiało można je uznać za jedno z najbezpieczniejszych na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Łebskie kąpielisko składa się z trzech plaż – A, B oraz C. Każda z nich posiada stanowisko ratownicze z wieżą oraz profesjonalnym sprzętem ratowniczym.
 
Plaża A stanowi główną część kąpieliska, znajduje się między Kanałem portowym, a hotelem „Neptun”. Charakteryzuje się szerokim wachlarzem urządzeń rekreacyjnych oraz dobrym zapleczem gastronomiczno-rozrywkowym.
 
Plaża B to zachodnia część kąpieliska, również atrakcyjna dla turysty, z dobrze przygotowanym zapleczem gastronomiczno-rozrywkowym. Tutaj dodatkowo wydzielono sektor kolonijno-obozowy do kąpieli grup zorganizowanych.
 
Plażę C stanowi wschodnia część kąpieliska podzielona na sektor do pływania i sektor kolonijno-obozowy do kąpieli grup zorganizowanych.


101 zdjęcia: Plaża Łeba

Plaża Łeba
od Janusz
z dnia: 01.10.2016
Plaża Łeba
od Janusz
z dnia: 01.10.2016

Plaża Łeba
od Magdalena
z dnia: 01.05.2015
Plaża Łeba
od Magdalena
z dnia: 01.05.2015

Plaża Łeba
od Magdalena
z dnia: 01.05.2015
Plaża Łeba
od Magdalena
z dnia: 01.05.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Łeba: 7

5.0
Słońca
plaże czyste, zadbane, deptaki również. ceny jak wszędzie. na wieczorny odpoczynek, również grilla polecam dziką plaże na lewo od portu :) Czytaj dalej opinię
wrzesień 13,
Adrianna, Wiek 19-25

5.0
Słońca
Wrzesień 2012 był dość ciepły i nawet słoneczny. Z każdym dniem było coraz mniej ludzi ale tym samym i atrakcji. Nawet bar przy ujściu Łeby do morza został rozebrany. Plusem tego czasu jest prawie pusta plaża i nawet czysta. Dojścia do plaży czyste, sklepiki z pamiątkami otwarte ale z każdym dniem ubywało sprzedawców. Brak problemów z zaparkowaniem samochodu. Najciekawsza plaża wg mnie to ta na przedłużeniu ulicy Turystycznej. Warto odwiedzić plaże Łeby we wrześniu. Czytaj dalej opinię
wrzesień 12,
Marek, Wiek 41-45

6.0
Słońca
Przemiłe i cudowne miejsce na wypoczynek. Poza sezonem było równie pięknie. Fantastyczna atmosfera pozwalała wypocząć. Nie było wakacyjnego tłoku, tylko cisza i spokój. Czytaj dalej opinię
październik 11,
Ewa, Wiek 26-30

6.0
Słońca
Łeba to doskonałe miejsce o każdej porze roku. Latem możemy korzystać z uroków plażowania i nadmorskich atrakcji. Jeśli poszukujemy spokoju polecam Łebę zimą. Mimo, że miasto jest niewielkie posiada wiele atrakcji. Łebska plaża jest raczej typowa. Przypomina plaże jakie widuje się w innych miejscowościach nadmorskich. Latem nie sposób uniknąć tłumów, ale jeśli lubimy taką atmosferę to idealne miejsce:) Do plaży wiedzie zbudowana wzdłuż wschodniego brzegu rzeki Łeby promenada. Na jej końcu znajduje się Molo Zachodnie, które jest długim na 3... Czytaj dalej opinię
lipiec 10,
Kamila, Wiek 26-30

Hotele w okolicy

4.9
Słońca
Rekomendacja: 86%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,5 km

5.0
Słońca
Rekomendacja: 87%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Łeba, infromacje o Plaża Łeba od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index