Opinie Wąwóz Saklikent

Wąwóz Saklikent
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Rzeka / Wodospad
Średnia ocen
4.8333333333333
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Wąwóz Saklikent

Charakterystyka ogólna

Wąwóz Saklikent ma długość aż 18 kilometrów i miejscami jest tak wąski, że do jego dna nie docierają promienie słoneczne. To sprawia, że nawet gdy na zewnątrz panuje upał, woda płynąca wąwozem potrafi wywołać gęsią skórkę. Dla turystów udostępniono szlak o długości około 4 kilometrów.

Informacje praktyczne

Wybierając się na zwiedzanie Wąwozu Saklikent należy koniecznie przygotować się odpowiednio – przede wszystkim przy wyborze stroju trzeba wziąć pod uwagę, że w zdecydowanej części wąwozu znajduje się woda, niekiedy bardzo głęboka. W najbardziej niebezpiecznych i najtrudniejszych do przejściach fragmentach trasy zbudowano drewniane kładki.

Przy wejściu do wąwozu można zaopatrzyć się w buty do chodzenia po wodzie, a także zjeść posiłek w jednej z kilku kawiarni i kanjpek.


Ten temat jest zamknięty.

114 zdjęcia: Wąwóz Saklikent

Wąwóz Saklikent
od Gönül
z dnia: 01.10.2017
Wąwóz Saklikent
od Carola
z dnia: 01.06.2016

Wąwóz Saklikent
od Astrid
z dnia: 01.09.2015
Wąwóz Saklikent
od Alina
z dnia: 01.08.2015

Wąwóz Saklikent
od Alina
z dnia: 01.08.2015
Wąwóz Saklikent
od Alina
z dnia: 01.08.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Wąwóz Saklikent: 19

6.0
Słońca
... na nazwę "Saklikent". Jest to wąwóz niedaleko Fethiye, do którego można dostać się dolmuszem. Wąwóz ten często wymieniany jest obok wąwozu Samaria na Krecie i oczywiście w Turcji przedkładany nad ten drugi. Zaliczyłem oba więc mam pojęcie i wg. mnie Samaria bardziej urokliwa choć bardziej męcząca. Ale do tematu. Saklikent jest długi na kilkanaście kilometrów ale do przejścia dla najwytrwalszych są 2-3 kilometry. Trzeba wziąć pod uwagę, że cały czas idziemy w wodzie (przynajmnie tak było w czerwcu, podobno w sierpiu, wrześniu wody jest znac... Czytaj dalej opinię
czerwiec 11,
Roman, Wiek 46-50

6.0
Słońca
... do starożytnych miast: Tlos, Caunas i do górskiego Wawozu Sakklikent! Dla mnie oczywiście ów Wąwóz był całym clou tej wycieczki!, ale grobowce licyjskie i starozytne ruiny Tlos- tez były bardzo ciekawe. Dodatkowo jeszcze zafundowano nam wizyte w miejscowej wytwórni Dywanów! Cóz! taka specyfika kraju! - ale tez to było ciekawe ( szczególnie przypadła mi do gustu hodowla jedwabników!) No więc od początku.... SAKKLIKENT- to drugi - pod względem długości po kreteńskiej Samarii ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 09,
Alicja, Wiek 41-45


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Wąwóz Saklikent, infromacje o Wąwóz Saklikent od urlopowiczów, - porady Riwiera Egejska

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index