Opinie Genewa

Genewa
Średnia ocen
4.4166666666667
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Genewa

Charakterystyka ogólna
Spadzistą rue de la Terrasse trafimy na Place Neuve (Nowy Plac). Przy placu znajdują się: konserwatorium muzyczne, Teatr Wielki i muzeum Rath. Za promenadą Des Bastions ujrzymy budynki Uniwersytetu założonego przez Kalwina. W bibliotece uniwersyteckiej znajduje się muzeum Rousseau (rękopisy, pamiątki) i sala poświęcona dziejom Reformacji. Wracając na place Neuve pójdźmy ulicą de la Corraterie do nadbrzeża Rodanu aż trafimy do mostu Mont Blanc i pomnika J.J. Rousseau. Kilka kroków od mostu ujrzymy posąg Karola II Brunszwickiego — dobroczyńcy miasta. Rue Mont Blanc i jej przedłużeniem quai Wilsona dojdziemy do ciągu trzech uroczych parków — Mont Repos, La Perle du Lac i Villa Bartou. Trzeba przespacerować się Rue Mont Blanc, aby na przestrzeni kilku kilometrów obejrzeć największa w Szwajcarii wystawę — w tysiacach okien — jej przemysłu zegarmistrzowskiego i wyrobów jubilerskich. Po drugiej stronie mostu Mont Blanc (200 m długości) odnajdziemy uroczy ogród Angielski (Jardin Anglais).

Atrakcje Genewy to nie tylko zabytki i muzea. W mieście znajdziemy 30 kin, 20 kabaretów i nocnych klubów, 5 teatrów i operę.


37 zdjęcia: Genewa

Genewa
od Angelika
z dnia: 01.09.2014
Genewa
od Angelika
z dnia: 01.09.2014

Genewa
od Angelika
z dnia: 01.09.2014
Genewa
od Angelika
z dnia: 01.09.2014

Genewa
od Ange
z dnia: 01.09.2014
Genewa
od Angelika
z dnia: 01.09.2014
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Genewa: 12

6.0
Słońca
Genewa nie wydaje się być dużym miastem, ale przeglądając miejsca warte zobaczenia, okazuje się, że jest tego całkiem dużo. Warto wybrać się do Genewy na dłuższy pobyt. Samo Jezioro Genewskie, znajdujące się w samym centrum miasta, jest niemałą atrakcją. Możemy tu znaleźć oferty rejsów statkiem, podziwiać niezwykłą fontannę lub po prostu wypocząć na wydzielonej plaży. Obowiązkowo trzeba odwiedzić siedzibę ONZ w Genewie wraz z przewodnikiem, który z pewnością zaciekawi każdego. W okolicy znajduje się ogród botaniczny, który również jest cie... Czytaj dalej opinię
wrzesień 14,
Karol & Angelika, Wiek 19-25

Hotele w okolicy

5.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 96%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km
Goście chwalą: dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, dogodny Check in/Check out, ogólną czystość, dogodne położenie na wycieczki fakultatywne

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,7 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Genewa, infromacje o Genewa od urlopowiczów, - porady Kanton Genf

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index