Atrakcja turystyczna Stare Miasto Pasłęk

Opinie Stare Miasto Pasłęk

Stare Miasto Pasłęk
Średnia ocen
3.3333333333333
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Stare Miasto Pasłęk

Charakterystyka ogólna

Pasłęk to ważne miasto na Pojezierzu Iławskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Przez Pasłęk przepływa rzeka Wąska, która uchodzi do jeziora Druzno. Obecnie miasto utrzymuje się głównie dzięki rolnictwu i przemysłowi lekkiemu, może jednak poszczycić się ciekawym Starym Miastem.
Po pierwsze, należy zwiedzić gotycki kościół pw. Św. Bartłomieja. Główna jego bryła pochodzi z XIV wieku, jednak dwa wieki później, został rozbudowany. Słynął z barokowego hełmu, który wieńczył jego wieżę, jednak w 1922 roku uległ on spaleniu. We wnętrzu kościoła, na uwagę zasługuje barokowy ołtarz autorstwa rzeźbiarza Izaaka Rigi z Królewca (XVII wiek), barokowa ambona i konfesjonał tego samego autorstwa, co ołtarz oraz organy wykonane przez mistrza Hildebrandta z Gdańska.
Kolejną atrakcją są mury miejskie z basztami (Wieża Kamienna) i bramami (Brama Młyńska), zbudowane pomiędzy XIII i XV wiekiem.
Warto przyjrzeć się również ratuszowi, neogotyckiemu kościołowi św. Józefa oraz renesansowemu kościołowi św. Jerzego, który obecnie jest wspólnie użytkowany przez społeczność ewangelicką oraz prawosławną.
Ostatnią ważną atrakcją Pasłęk jest zamek krzyżacki zbudowany w I połowie XIV wieku, wielokrotnie jednak niszczony i ponownie odbudowywany. Obecnie składa się z trzech skrzydeł otaczających prostokątny dziedziniec otwarty od południa. Przeznaczony jest na cele kulturalne.


1 zdjęcia: Stare Miasto Pasłęk

Stare Miasto Pasłęk
od Annette
z dnia: 01.09.2010

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Stare Miasto Pasłęk, infromacje o Stare Miasto Pasłęk od urlopowiczów, - porady Warmińsko-Mazurskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index