Opinie Plaża Trzęsacz

Plaża Trzęsacz
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
3.3333333333333
4.0
Słońca
Rekomendacja 67%

Opis Plaża Trzęsacz

Charakterystyka ogólna

Trzęsacz to mała miejscowość wypoczynkowa, która jest znana przede wszystkim z ładnej, szerokiej plaży oraz ruin kościoła stojącego na szczycie kilkudziesięciometrowej wydmy.
Ruiny pochodzą z gotyckiego kościoła św. Mikołaja wybudowanego tutaj w XV wieku w odległości ok. 2 kilometrów od klifowego brzegu. Zważywszy na ten fakt, obecne ruiny doskonale obrazują niszczycielski żywioł Morza Bałtyckiego, które nieustannie podcina klif i wdziera się w głąb lądu. Kościół zamknięto w połowie XIX wieku. W 1901 roku runęła pierwsza, północna ściana. W 1917 r. fale zabrały absydę i odtąd co kilkanaście lat morze zabierało kolejny fragment murów. Ostatnie osunięcie miało miejsce w 1994 roku. Obecnie pozostał tylko niewielki fragment ostatniej ściany kościoła, który znajduje się niespełna 40 metrów od brzegu Morza Bałtyckiego (przypominamy, że w XV wieku były to 2 kilometry!). Specjaliści przewidują, że mimo przeprowadzonych tutaj prac zabezpieczających, za kilka lat nie będzie już żadnych śladów po kościele…
Warto przyjechać na plażę w Trzęsaczu, aby na własne oczy przekonać się o niesamowitej sile morza. Jest to fajne uczucie, kiedy wygrzewając się w słońcu, możemy spoglądać na ruiny, które niegdyś były częścią budowli oddalonej 2 km od brzegu!!! Tutejszy klif jest naprawdę malowniczy, a plaża czysta i bezpieczna, jednym słowem – godna polecenia!


10 zdjęcia: Plaża Trzęsacz

Plaża Trzęsacz
od Monika
z dnia: 01.06.2012
Plaża Trzęsacz
od Monika
z dnia: 01.06.2012

Plaża Trzęsacz
od Marta
z dnia: 01.06.2010
Plaża Trzęsacz
od Horst
z dnia: 01.08.2012

Plaża Trzęsacz
od Horst
z dnia: 01.08.2012
Plaża Trzęsacz
od Horst
z dnia: 01.08.2012
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Trzęsacz: 3

2.0
Słońca
Ruinę kościoła widziałem w latach 80-tych i teraz obecnie. Niestety wszystko zmieniło się na gorsze. A mianowicie dojście zatłoczone, pełno ludzi i kramów. Ciężko za to znaleźć przytulne miejsce na wypicie kawy lub zjedzenie czegoś normalnego. Przybyło molo - polecam! Dzięki temu na plaży pustawo. Natomiast w miejscowości należy uważać od momentu zbliżenia się do niej - takiej ilości radarów na kilometr nie spotkałem nigdzie! W dodatku ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. Wszystko albo zakaz, albo płatne. Ludzi na ulicach pełno. Widać, ż... Czytaj dalej opinię
sierpień 13,
Artur, Wiek 56-60

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 88%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

5.4
Słońca
Rekomendacja: 88%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km

4.0
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Trzęsacz, infromacje o Plaża Trzęsacz od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index