Atrakcja turystyczna Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską

Opinie Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską

Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Pomnik

Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską

Charakterystyka ogólna

Do Pomnika Bitwy o Olszynkę Grochowską wiedzie kilkusetmetrowa ulica Traczy, wzdłuż której pod koniec XX wieku stworzono Aleję Chwały Bohaterów Powstania Listopadowego. Aleja Chwały to około 30 głazów upamiętniających postaci zasłużone dla powstania. Swoje pomniki posiadają tu m.in. przywódcy powstania, uczestnicy nocy listopadowej i wielu poetów sławiących 1830 rok.
Sam pomnik bitwy pod Olszynką Grochowską, jednej z ważniejszych bitew powstania listopadowego, powstał w 1916 roku. Postawiono tu wówczas drewniany krzyż, który w 100 rocznicę bitwy wymieniono na metalowy. Zainicjowano również budowę mauzoleum. W 1936 roku w trakcie prac na terenie pola bitwy znaleziono pozostałości broni, fragmenty umundurowania i kości poległych w walce. Zostały one złożone w krypcie pod pomnikiem. Do krypty przyczepiono tablicę z krótkim wierszem: „Przechodniu powiedz współbraciom,/ Że walczyliśmy mężnie i umierali bez trwogi/ Ale z troską w sercu o losy Polski,/ Losy przyszłych pokoleń – o Wasze losy”.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

4.7
Słońca
Rekomendacja: 93%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,0 km
Goście chwalą: wielkość pokoju, czystość w pokoju, kompetentny personel, czystość w restauracji, przyjazny personel

4.7
Słońca
Rekomendacja: 95%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,1 km
Goście chwalą: czystość w restauracji, czystość w pokoju, dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, dogodny Check in/Check out

5.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,6 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską, infromacje o Pomnik Bitwy o Olszynkę Grochowską od urlopowiczów, - porady Mazowieckie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index