Opinie Bazar Kemeralti

Bazar Kemeralti
Kategoria: Zakupy i shopping
Podkategoria: Porady na zakupy
Średnia ocen
4.6666666666667
5.6
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Bazar Kemeralti

Charakterystyka ogólna
Jedna z głównych atrakcji Izmiru. Punkt obowiązkowy w praktycznie każdej (nawet jednodniowej) objazdówki po tym mieście. Gdzie bowiem lepiej poznać i posmakować prawdziwie tureckiego orientu, jak nie właśnie na największym bazarze miasta? Nie sposób ominąć tego miejsca. Co tu znajdziemy? Przede wszystkim całe mnóstwo dywanów. Koców. Ubrań. Są, rzecz jasna, stoiska z fajkami wodnymi. Znajdziemy ukiernie ze słynną turecką baklawą. Wiele straganów z dość kiczowato wyglądającymi pamiątkami. Ale to także współtworzy atmosferę Bazaru Kemeralti. I ten cały harmider, hałas, tłum, ciągły ścisk. Pokrzykiwanie przekupek, handlarzy. Atmosfera handlowego dnia w pełni. Na Bazarze Kemeralti warto spędzić choćby jedną godzinę. Każda uliczka targowiska posiada swój specyficzny zapach – przypraw, herbaty, mielonej kawy albo ryb złowionych o poranku w nieodległej Zatoce Smyrneńskiej. Miejsce jest bez wątpienia wyjątkowe i warte odwiedzin. Zwłaszcza dla pań lubujących się w zakupach. ;)

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Jak wspomniano wyżej, wizytą na Bazarze Kemeralti z pewnością zachwycone będą panie. Znajdą tu wiele świecidełek, kolczyków, biżuterii. Z pewnością wybiorą coś na siebie. Smukłe suknie. Zdobne szaty. Ale i panowie powinni znaleźć coś dla siebie. Fajki wodne, cygara, paski do spodni. I... pamiątki dla rodziny. ;) Nie sposób pisemnie poinstruować, co warto zobaczyć na opisywanym targowisku. To nazbyt indywidualna sprawa. Każdy kro tu wejdzie, powinien puścić wodze fantazji. Pospacerować wedle tego, co akurat zobaczy. Tam, gdzie ujrzy interesujący go zaułek.

Informacje praktyczne i porady
Pamiętajmy o kieszonkowcach. W tłumie i harmidrze bazarowego dnia niezwykle łatwo o zgubę. Warto zwiedzać bazar z plecakiem przełożonym na brzuch. Koniecznie pamiętajmy także o targowaniu się! Często podawane na początku ceny są przeszacowane nawet o 100% Nie dajmy się. Nawet jeśli dana cena wydaje się nam atrakcyjna, spróbujmy zejść jeszcze niżej. Mimo że oficjalną walutą jest turecki lir, na Bazarze Kemeralti można płacić także w walutach obcych. Preferowane są euro i dolary.

Dojazd
Bazar Kemeralti znajduje się niedaleko wybrzeża. Nieopodal mieści się stacja metra Konak.


6 zdjęcia: Bazar Kemeralti

Bazar Kemeralti
od Battista
z dnia: 01.10.2009
Bazar Kemeralti
od Florian
z dnia: 01.09.2009

Bazar Kemeralti
od Florian
z dnia: 01.09.2009
Bazar Kemeralti
od Florian
z dnia: 01.09.2009

Bazar Kemeralti
od Rosi
z dnia: 01.06.2007
Ocena zdjęcia: 3.3
Bazar Kemeralti
od Rosi
z dnia: 01.06.2007
Ocena zdjęcia: 1.3

Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km

5.0
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,7 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Bazar Kemeralti, infromacje o Bazar Kemeralti od urlopowiczów, - porady Riwiera Egejska

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index