Atrakcja turystyczna Restauracja Las Vacas Gordas

Opinie Restauracja Las Vacas Gordas

Restauracja Las Vacas Gordas
Kategoria: Wyżywienie i napoje
Podkategoria: Restauracja
Wyżywienie i napoje
6.0
Słońca
Serwis
5.0
Słońca
Położenie
4.0
Słońca
Wyposażenie
5.0
Słońca
Średnia ocen
4.1666666666667
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Restauracja Las Vacas Gordas

Restauracja Las Vacas Gordas mieści się w stolicy kraju, Santiago de Chile. Budynek znajduje się pomiędzy ulicami Agustinas i Huerfanos. Restauracja specjalizuje się w tzw. carnes a la parrilla, mięsnym specjale Chile. Po permanentnym tłoku klientów można wnioskować, że przyrządzanie im tego dania wychodzi tutejszym kucharzom całkiem, całkiem. ;) Kuchnia restauracji oferuje przede wszystkim dania z lokalnej kuchni chilijskiej. A zatem oprócz wspomnianego carnes a la parrilla dostaniemy tu wspaniały rosół z ziemniakami lub kukurydzą oraz wołowiną lub kurą (cazuela). Na drugie danie możemy zamówić ryż podawany z wołowiną lub kurczakiem. Innym popularnym składnikiem obiadu jest fasola i kukurydza. Z tej drugiej przyrządza się pastel de choclo - zapiekankę z kukurydzy z warzywami, kurczakiem i wołowiną. Smaczne jest także smażone mięso wołowe – zwłaszcza jego odmiana serwowana z jajkami wbitymi na wierzch dnia (tzw. lomo a lo pobre). W karcie dań nie mogło zabraknąć smakowitych dań rybnych oraz z owoców morza. Pamiętajmy, że Chile ten rodzaj jedzenia jest w dość drogi – nie inaczej jest w Las Vacas Gordas. Ale skoro już tutaj jesteśmy, warto skosztować tradycyjną potrawę chilijskiej Patagonii – curanto, czyli pożywny gulasz z ryb, skorupiaków, kury, cielęciny, wołowiny i ziemniaków. Z owoców morza przyrządza się także zupy, np. sopa de mariscos oraz cazuela de mariscos, która choć nazywana zupą, bardziej wygląda na gulasz. Oprócz tych zup i zupy rybnej w restauracji podaje się również paila marina, gęstą mieszankę ryb i warzyw. Jesteśmy w Chile, a zatem grzechem byłoby nie zamówienie do obiady wina. Zwłaszcza, że chilijskie szczepy należą do najlepszych na świecie. Las Vacas Gordas czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 12.00 - 16.00 oraz 19.00 - 00.30. Natomiast w niedzielę od 12.00 do 16.00.


Hotele w okolicy

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,3 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Restauracja Las Vacas Gordas, infromacje o Restauracja Las Vacas Gordas od urlopowiczów, - porady Chile

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index