Atrakcja turystyczna Molo południowe w Gdyni

Opinie Molo południowe w Gdyni

Molo południowe w Gdyni
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Rzeka / Wodospad
Średnia ocen
4.4166666666667
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Molo południowe w Gdyni

Charakterystyka ogólna
Molo Południowe nie posiada tak wielkiej sławy jak to sopockie. Jednak fakt, że jego długość wynosi całe 630 metrów, sprawia, że będą w Gdyni nie sposób zupełnie zlekceważyć wizyty na nim. Molo jest szerokie i betonowe. Sięgając daleko w morze stanowi ulubioną trasę spacerową turystów odwiedzających Gdynię.

Molo Południowe rozpoczęto budować w 1934 roku. Molo stanowi waz z pobliskim Skwerem Kościuszki wyjątkową oś widokową. Zlokalizowano tu kilka istotnych pomników Gdyni m.in.: Grę Masztów i kamienny pomnik poświęcony jednemu z najwybitniejszych marynistów Józefowi Konradowi Korzeniowskiemu. Przy końcu mola, po lewej stronie (na końcu Nabrzeża Pomorskiego) znajduje się Aleja Statków Pasażerskich. Natomiast po prawej stronie, w odległości 40 metrów od brzegu, na dalbie znajduje się rzeźba Marzyciela – Dyrygenta Fal.

Po lewej stronie nabrzeża cumują statki pasażerskie, tramwaje wodny – z rejsami do Helu i Jastarni, żaglowce, w tym szkoleniowy Dar Młodzieży, żaglowiec muzeum Dar Pomorza oraz okręt – muzeum ORP Błyskawica. Po prawej stronie znajduje się marina (basen jachtowy), kompleks budynków Akademii Morskiej oraz Akwarium Gdyńskie.

Warto wybrać się na koniec molo wieczorem. Tylko wówczas i tylko z tego miejsca rozciąga się fantastyczny widok na latarnie morskiej w Jastarni oraz w Gdańsku. Poza tym ze skraju molo widać piękny widok na zalesione wzgórza Oksywia. Ciekawie prezentuje się także Półwysep Helski.

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Jak już wspomniano: przy Molo Południowym, nieopodal skweru przycumowany jest słynny okręt wojenny ORP Błyskawica i trzymasztowy żaglowiec szkolny Dar Pomorza. Oba obiekty stanowią obecnie funkcje muzealne. Będą na Molo Południowym warto zobaczyć także i je. W pobliżu skweru i molo stoi też fontanna dodająca temu miejscu przyjemnej atmosfery.

Informacje praktyczne i porady
Wstęp na molo jest zupełnie darmowy.

Dojazd
Molo znajduje się w gdyńskiej dzielnicy Śródmieście. Na molo prowadzi inna wizytówka miasta: Skwer Kościuszki. Samo Molo Południowe często jest jest mylnie nazywane Skwerem Kościuszki. W rzeczywistości Skwer Kościuszki to jedynie obszar pomiędzy skrzyżowaniem ulic Świętojańskiej z 10 Lutego a początkiem Mola Południowego.


11 zdjęcia: Molo południowe w Gdyni

Molo południowe w Gdyni
od Krystian
z dnia: 01.07.2015
Molo południowe w Gdyni
od Krystian
z dnia: 01.07.2015

Molo południowe w Gdyni
od Krystian
z dnia: 01.07.2015
Molo południowe w Gdyni
od Ralf
z dnia: 01.06.2010

Molo południowe w Gdyni
od Ralf
z dnia: 01.06.2010
Molo południowe w Gdyni
od Ralf
z dnia: 01.06.2010
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Molo południowe w Gdyni: 3

5.0
Słońca
Molo w Orlowie oraz pobliskie klify sa bardzo fajnym miejscem na spacer, nie ma tlumow, a okolica jest bardzo ladna i zadbana. Fajne miejsce na spacer w kazdej porze roku. Czytaj dalej opinię
sierpień 15,
Łukasz, Wiek 19-25

Hotele w okolicy

5.4
Słońca
Rekomendacja: 95%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km
Goście chwalą: stan hotelu, czystość w pokoju, ogólną czystość, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, urozmaicone jedzenie

5.4
Słońca
Rekomendacja: 98%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km
Goście chwalą: odległość do plaży, możliwości rozrywki w okolicy, dogodne położenie na wycieczki fakultatywne, możliwości spędzania wolnego czasu w okolicy, kompetentny personel

4.4
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Molo południowe w Gdyni, infromacje o Molo południowe w Gdyni od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index