Atrakcja turystyczna Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur

Opinie Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur

Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inny krajobraz

Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur

Charakterystyka ogólna
Wadi Ghul i Wadi Al Nakhur (zwana Wielkim Kanionem) to dwie doliny położone poniżej szczytu Dżabal Szams. W stromy spadek zbocza pomiędzy dwiema dolinami wciśnięta jest niewielka wioska Ghul, usytuowana jakieś 10 km od ronda w Al Hamrze. Przypuszcza się, że wioska mogła niegdyś pełnić funkcje obronne – wskazuje na to biegnący niedaleko mur i specyficzna lokalizacja. Prawdopodobnie broniono tu dostępu do regionu od strony wschodniej. Nie została ustalona data powstania miejscowości; wiadomo natomiast, że została opuszczona w XX wieku. Jej mieszkańcy przenieśli się do nowego miasteczka wzniesionego pod przeciwnej stronie urwistego zbocza. Obie miejscowości prezentują się naprawdę niesamowicie. Niezapomniany jest ich widok o zachodzie słońca, kiedy to pierwsza gaśnie razem z ukrywającym się za górami słońcem, a druga rozpala się światłem elektrycznych lamp.


Ten temat jest zamknięty.

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur, infromacje o Dolina Wadi Ghul / Wadi Al Nakhur od urlopowiczów, - porady ad-Dachiliyya

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index