Opinie Wyspa La Isabela

Wyspa La Isabela
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
5
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Wyspa La Isabela

Charakterystyka ogólna
Największa z Wysp Galapagos. Z łącznej powierzchnia lądu, jaki zajmuje cały archipelag sama Isla La Isabela zajmuje ponad połowę. Rozsławiona przez przebywającego w tym miejscu Karola Darwina archipelag ekwadorskich wysp. Galapagos składa się z 19 wysp oraz towarzyszących im wysepek i skał o łącznej powierzchni 7 994 km² rozrzuconych na obszarze 59,5 tys. km². Najstarsze lądy mają około 4 milionów lat, a najmłodsze są jeszcze w procesie tworzenia. Wyspy stanowią jeden z najbardziej aktywnych obszarów wulkanicznych na świecie. Powstały na morzu i nigdy nie miały połączenia z kontynentem. Początkowo była to jedna duża wyspa, która z czasem, w wyniku ruchów tektonicznych, rozpadła się na mniejsze. Niesamowite widoki ustępują tu potędze przyrody a szczególnie ilości gatunków zwierząt, do których należą między innymi: pingwin równikowy, legwany i co najważniejsze, słoniowate żółwie, których zwiedzający, chociażby ze względu na ich wielkość, na pewno nie przegapią. Wyspy otaczają wolno stojące ogromne skały i często bywa, że turyści mylą żółwie właśnie z nimi. W 2001 r. archipelag był zamieszkany przez około 18 500 osób. Na wyspie La Isabela znajduje się m.in. słynny wulkan Sierra Negra. Jego ostatnia erupcja miała miejsce w 2005 r.

Omawiana wyspa to także jedna z dwóch łatwo dostępnych (tzw. bez konieczności rejsu) wysp Galapagos. Drugą jest San Cristobal.

Największym miasteczkiem Isabeli jest Puerto Villamil, liczące sobie okolo 3000 mieszkańców. Od Puerto Ayora znajdującego się na wyspie Santa Cruz dzieli je w linii prostej ok. 80 km.

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Ostatnimi czasy Galapagos prócz wielbicieli świata flory i fauny stały się także ulubionym miejscem dla zwolenników nurkowania. Dookoła archipelagu roztaczają się bowiem ogromne rafy koralowe. A w nich poraża wręcz mnogość ryb i stworzeń morskich – wszystko razem dające niesamowite wrażenia obcowania z podwodnym światem. Wizytą na Galapagos mogą rozczarować się ci wszyscy, którzy przyjeżdżają tutaj dla pięknych plaż. Te nie są bowiem najpiękniejsze. Ciemne, brązowe, wulkaniczne. Ale za to zwierzątka paradujące po nich pozwolą nam przenieść się jakby do innego wymiaru.

Informacje praktyczne i porady
Pobyt na wyspach nie jest tanią sprawą. Wyspy Galapagos stanowią Park Narodowy, w związku z czym obowiązuje opłata za wstęp na ich teren. Opłata ta wynosi 100 USD. Opłaty gotówka dokonuje się na lotnisku na wyspach. Planuje się podniesienie opłaty 200 USD. Kolejna opłata wiąże się z otrzymaniem pozwolenia na 3-miesięczny pobyt na wyspach. Tym razem zapłacimy 10 USD. Na wyspy latają linie AeroGal. Za bilet w obie strony zapłacimy ok. 420$. Jest też druga opcja (linii lotniczych LAN).


56 zdjęcia: Wyspa La Isabela

Wyspa La Isabela
od Bartosz
z dnia: 01.01.2016
Wyspa La Isabela
od Bartosz
z dnia: 01.01.2016

Wyspa La Isabela
od Bartosz
z dnia: 01.01.2016
Wyspa La Isabela
od Bartosz
z dnia: 01.01.2016

Wyspa La Isabela
od Bartosz
z dnia: 01.01.2016
Wyspa La Isabela
od Bartosz
z dnia: 01.01.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Wyspa La Isabela, infromacje o Wyspa La Isabela od urlopowiczów, - porady Wyspy Galapagos

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index