Opinie Plaża Mielno

Plaża Mielno
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.75
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Plaża Mielno

Charakterystyka ogólna

Mielno i jego plaża należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim wybrzeżu. Miejscowość jest malowniczo położona w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno, posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju (12 km od Koszalina), duże obszary leśne i atrakcyjne szlaki turystyczne, co dodatkowo podnosi atrakcyjność miejsca. Nazwa miejscowości pochodzi od słowa „miela”, czyli płytkość. Ma to związek z płytką, zachodnią zatoką jeziora Jamno.
Tutejszy kurort, Mielno-Unieście, może pochwalić się długą tradycją turystyczną, która sięga końca XIX wieku. Tutejsza plaża jest czysta, drobnoziarnista, a od wysokości ul. Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego, miejscami kamienista. W samym Mielnie ma ona szerokość 30 - 45 metrów, zaś mierzeja, na której leży Mielno-Unieście, ma ponad 10 km długości i prawie 500 metrów szerokości.

Informacje praktyczne

Pamiętajmy, aby wybierając się na plażę, zabrać ze sobą jakieś nakrycie głowy. Szczególnie na początku sezonu, nasze ciało nie jest przyzwyczajone do takiej ilości promieni słonecznych. Zawsze należy również dbać o swoją skórę i regularnie smarować się kremem do opalania. Nie dajmy się zwariować – nasze zdrowie i dobre samopoczucie jest ważniejsze od szybkiej opalenizny!
Pamiętajmy także o spożywaniu dużej ilości wody i opiece nad dziećmi – gubią się one bardzo łatwo, a plaża z licznymi turystami wszędzie wygląda tak samo i trudno jest trafić do rodziców… Troszczmy się także o nasze dobra osobiste.


11 zdjęcia: Plaża Mielno

Plaża Mielno
od Beata
z dnia: 01.02.2013
Plaża Mielno
od Beata
z dnia: 01.02.2013

Plaża Mielno
od Beata
z dnia: 01.02.2013
Plaża Mielno
od Zbyszek
z dnia: 01.09.2012

Plaża Mielno
od Zbyszek
z dnia: 01.09.2012
Plaża Mielno
od Zbyszek
z dnia: 01.09.2012
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Mielno: 9

6.0
Słońca
Plaża w Mielnie, jak większość polskich plaży, jest bardzo ładna: piaszczysta, szeroka i dość czysta. W okresie wakacyjnym wyznacza się jedno kąpielisko miejskie. My byliśmy w Mielnie na początku września. Trafiliśmy na bardzo ładną pogodę, co pozwoliło na długie spacery po plaży. Czytaj dalej opinię
wrzesień 12,
Paweł, Wiek 51-55

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 94%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km
Goście chwalą: sport i atrakcje w hotelu, dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, ogólną czystość, piękny basen

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,5 km

5.1
Słońca
Rekomendacja: 88%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Mielno, infromacje o Plaża Mielno od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index