Opinie Port morski Łeba

Port morski Łeba
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
3.5833333333333
4.3
Słońca
Rekomendacja 67%

Opis Port morski Łeba

Charakterystyka ogólna

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Miejscowość otoczona jest z trzech stron wodą: od północy Morzem Bałtyckim, od zachodu Jeziorem Łebsko, a od wschodu Jeziorem Sarbsko. Łeba przyciąga przede wszystkim specyficznym klimatem - zawartość soli i jodu w powietrzu oraz duże nasłonecznienie, bardzo pozytywnie wpływają na ludzki organizm i niemal gwarantują dobre samopoczucie.
 
Łeba sama w sobie jest ciekawym, pełnym uroku miastem. Na pewno warto przejechać się bajkową kolejką po uliczkach miasta, zobaczyć ruiny XIV-wiecznego kościoła świętego Mikołaja, patrona rybaków i żeglarzy. Inne ciekawe miejsca to: port jachtowy - Marina Łeba, Wyrzutnia Rakiet, latarnie morskie, ogród ornitologiczny czy Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
 

Co warto zobaczyć?

Wspomniany już port jachtowy jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Obecnie może on przyjąć ok. 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe. Stanowiska postojowe zlokalizowane są przy trapach pomostów pływających, co jest rozwiązaniem nowoczesnym i zapewniającym możliwości ewentualnej przebudowy wyposażenia basenu jachtowego oraz prowadzenia niezbędnych prac portowych.
 
Port jachtowy ma dobre zaplecze: jest to dwukondygnacyjny budynek. Na parterze mamy bar restauracyjny oraz ogólnodostępne urządzenia sanitarne (WC, natryski, pralnię i saunę). Na poddaszu znajdują się pokoje dla 22 osób.
 
Mówiąc dokładniej, Marina oferuje następujące usługi:
- cumowanie jachtów
- dostawa wody, energii elektrycznej
- toalety, prysznice, sauna,
- noclegi w pokojach budynku zaplecza portu jachtowego

Portj achtowy w sezonie jest także gospodarzem wielu imprez. Wśród najważniejszych należy wymienić różnego rodzaju regaty (np. Regaty Optymist, Regaty o Puchar Polski klasy omega), Dzień Dziecka czy Międzynarodowe zawody Kajakarstwa Morskiego. Często odbywają się tutaj również Eliminacje do Mistrzostw Świata czy innych ważnych imprez o charakterze międzynarodowym.


34 zdjęcia: Port morski Łeba

Port morski Łeba
od Klaudia
z dnia: 01.08.2015
Port morski Łeba
od Klaudia
z dnia: 01.08.2015

Port morski Łeba
od Klaudia
z dnia: 01.08.2015
Port morski Łeba
od Klaudia
z dnia: 01.08.2015

Port morski Łeba
od Klaudia
z dnia: 01.08.2015
Port morski Łeba
od Paulina
z dnia: 01.08.2013
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Port morski Łeba: 3

4.0
Słońca
Port w Łebie nie jest może wielki ale co ważne czysty, miejscami widać upadłe biznesy i na pewnym odcinku warto poprawić nawierzchnię. Wrzesień to czas wiatrów - statki wycieczkowe w te dni mają odwołane kursy i trzeba mieć rękę na pulsie gdy chce się skorzystać z tej atrakcji. Cena rejsu nie jest wysoka a czas to ok 40-45 minut. Z każdym dniem września ubywało otwartych barów, smażalni, lodziarni... i ludzi spacerujących. Warto w każdą pogodę przejść się nabrzeżem portu. Czytaj dalej opinię
wrzesień 12,
Marek, Wiek 41-45

Hotele w okolicy

5.0
Słońca
Rekomendacja: 87%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

4.9
Słońca
Rekomendacja: 86%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Port morski Łeba, infromacje o Port morski Łeba od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index