Opinie Plaża Kołobrzeg

Plaża Kołobrzeg
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.75
5.7
Słońca
Rekomendacja 97%

Opis Plaża Kołobrzeg

Charakterystyka ogólna

Kołobrzeg to zdecydowanie największy kurort Pomorza Zachodniego. Co roku miasto przyciąga licznych turystów, którzy przyjeżdżają tutaj na wypoczynek, a także w celu podreperowania swojego zdrowia (Kołobrzeg ma status uzdrowiska i słynie ze źródeł solankowych i kopalni borowiny).
Największą atrakcją miasta jest oczywiście plaża. Nie jest ona bardzo szeroka, ale za to czysta i właśnie „odrestaurowana”. Prace rozpoczęto we wrześniu 2010 roku, a ukończono w październiku 2012. Pierwotnie wartość inwestycji oszacowano na 88 mln zł (z czego 85% miało być pokrytych z UE), ale ostatecznie udało się dokonać niezbędnych prac za 62 mln zł. W ramach projektu plażę sztucznie zasilono 700 tys. m3 piasku.
Przy plaży w Kołobrzegu znajduje się betonowy deptak nazwany Aleją Nadmorską. Tutaj znajduje się maszt upamiętniający „zaślubiny z morzem”. Ważną atrakcją jest tutejsze molo, które ma długość 220 metrów i zakończone jest trójkątnym pomostem. Będąc w Kołobrzegu koniecznie trzeba również odwiedzić tutejszy port. Oprócz ważnych funkcji przeładunkowych, pełni on także funkcje turystyczne. Tutejsze statki oferują krótkie rejsy wycieczkowe, a także stałe połączenia z Danią (miasto Nexo). Od 2005 roku na pobliski Bornholm możemy udać się gruntownie wyremontowanym katamaranem pasażerskim Jantar.
Pamiętajmy, że wieczorem kołobrzeska plaża jest równie piękna, nie brakuje także barów i restauracji, w których możemy wypić i zjeść coś naprawdę dobrego.

Informacje praktyczne

Pamiętajmy, że Kołobrzeg to duże i bardzo popularne kąpielisko, warto więc zarezerwować nocleg sporo wcześniej. Na samej plaży pamiętajmy zawsze o spożywaniu dużej ilości płynów, głównie wody, oraz częstym smarowaniu się kremem z filtrem. Wielu turystów liczy na szybką opaleniznę i nie chce stosować żadnych zabezpieczeń, lecz jest to duży błąd, który możemy przypłacić zdrowiem! Pamiętajmy także o najmłodszych: nasze pociechy łatwo mogą stracić orientację w tłumie plażowiczów! Na szczęście w Kołobrzegu nie brakuje atrakcji i dla nich – dmuchane pałace czy zjeżdżalnie umilą im czas na plaży.


405 zdjęcia: Plaża Kołobrzeg

Plaża Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Plaża Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016

Plaża Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Plaża Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016

Plaża Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Plaża Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Kołobrzeg: 71

5.0
Słońca
Plaża niczym z piosenki ;) Nie zawiodła moich oczekiwań. Niestety byłam tam w maju więc może było jeszcze zbyt zimne ;P Czytaj dalej opinię
maj 14,
Agnieszka, Wiek 31-35

6.0
Słońca
w Kołobrzegu byliśmy kilka razy ale to co nas zdzwiło to NOWE PIĘKNE PLAŻE ... na wysokości Hotelu Leda SPA w którym mieszkaliśmy są nowe szerokie plaże jakich wczesniej nie było i o jakich Kołobrzeg mógł tylko marzyć. napewno wrócę latem by skorzystać z tych plaż i słońca. Czytaj dalej opinię
grudzień 12,
Karolina, Wiek 41-45

6.0
Słońca
... ponadto zniechęca turystów. Plaża w Kołobrzegu, co mogę zagwarantować, jest zadbana, codziennie sprzątane są każde zakamarki - bez względu na walory pogodowe. W lipcu oraz sierpniu szeroka plaża, posiada kilka odcinków strzeżonych przez wyszkolonych ratowników wodnych, więc nikt nie musi się bać o bezpieczeństwo swoje, co więcej swoich podopiecznych. Mogę jeszcze dodać, iż właśnie na plaży głównej w owym mieście odbywa się większość imprez, koncertów, konkursów z nagrodami, z których każdy może skorzystać bez względu na wiek. (m.in Projekt ... Czytaj dalej opinię
lipiec 12,
Karolina, Wiek 19-25

6.0
Słońca
Na wypoczynek w Kołobrzegu namówili nas znajomi, stali bywalcy tej miejscowości. Muszę przyznać, że nie byliśmy zawiedzeni. Pojechaliśmy tam jeszcze w czerwcu, przed pełnią sezonu. Bardzo podobały nam się plaże: szerokie, czyste, nie zatłoczone. Dużo spacerowaliśmy plażą, i w kierunku wschodnim i zachodnim. Bardziej podobały nam się okolice na wschód od centrum Kołobrzegu, wydały nam się spokojniejsze. Czytaj dalej opinię
czerwiec 12,
Michał, Wiek 46-50

Hotele w okolicy

4.9
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

4.7
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Kołobrzeg, infromacje o Plaża Kołobrzeg od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index