Atrakcja turystyczna Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron

Opinie Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron

Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron
Średnia ocen
4.4166666666667
5.3
Słońca
Rekomendacja 94%

Opis Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron

Charakterystyka ogólna
Przesławny cmentarz Recoleta znajduje się w dzielnicy o tej samej nazwie. Codziennie odwiedzany jest przez tłumy turystów. A także samych mieszkańców Buenos Aires, rozkochanych w swojej idolce, słynnej Evicie Peron. Jej historię opowie nam praktycznie każdy z portenos (mieszkaniec Buenos Aires). Druga żona prezydenta Argentyny Juana Peróna odgrywała rolę łącznika między swym mężem a robotnikami, stając się współprzywódczynią tzw. descamisados ("ludzi bez koszul"), politycznej bazy jej męża. Argentyńczycy do dziś uważa się ją za osobę niezwykle wrażliwą na biedę drugiego człowieka. Za najbardziej "ludzką" z polityków. Po jej śmierci (zmarła w wieku 33 lat) zabalsamowano jej ciało i wystawiono na widok publiczny. Po przewrocie wojskowym, który obalił Juana Peróna (w 1955 r.) ciało Evity przeniesiono do Mediolanu i tam pochowano. Do ojczyzny wróciło dopiero W 1974 r. Od tej pory jest pochowane w grobowcu rodziny Duarte właśnie na cmentarzu Recoleta. Wszyscy odwiedzający cmentarz pierwsze kroki kierują właśnie tutaj. Po ujrzeniu i zdjęciu przy tablicy pamiątkowej, najczęściej opuszczają Recoleta. A szkoda. Cmentarz jest bowiem niezwykle zabytkowy. Wiele tutaj interesujących rzeźb, grobowców, pomników. Samo wejście na cmentarz już jest godne uwagi. Prowadzi bowiem przez neoklasycystyczną bramę z wysokimi greckimi kolumnami. Gdy już wejdziemy na teren cmentarza bez trudu zauważymy wiele misternych, marmurowych mauzoleów z licznymi statuami i w różnych stylach. Niektóre z nich zachowane są w bardzo dobrym stanie, inne są praktycznie zrujnowane. Część odwiedzających jest zdania, że Recoleta bardzo przypomina paryski cmentarz Père-Lachaise. Na cmentarzu Recoleta spoczywają ciała ważnych person Argentyny. Oprócz Evity znajdują się grobowce kilku prezydentów, naukowców, bohaterów wojennych czy prominentnych polityków.

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Z pewnością tym wszystkim, którzy byli pod wrażenie paryskiego Père-Lachaise lub Montmartre, także i stad z pewnością nie wyjdzie nazbyt pośpiesznie. Każda ze zdobiących nagrobki figurek zrobiona jest bowiem z najwyższym pietyzmem. Układ cmentarza przypomina plan małego miasteczka z głównymi zdobionymi drzewami, chodnikami i mniejszymi pobocznymi ścieżkami wypełnionymi mauzoleami.

Informacje praktyczne i porady
Do grobowca Evity dostaniemy się bez trudu. Wystarczy iść za tłumem. Po przejściu przez główną bramę, kierujemy się wpierw w lewo, a następnie w prawo. Tuż za bramą główną znajduje się specjalna tablica z mapą zabytkowego cmentarza.

Dojazd
Cmentarz położony jest w ekskluzywnej dzielnicy Recoleta w Buenos Aires.


46 zdjęcia: Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron

Cmentarz Recoleta - gró...
od Karlheinz & Edith
z dnia: 01.03.2017
Cmentarz Recoleta - gró...
od Margret
z dnia: 01.03.2012

Cmentarz Recoleta - gró...
od Margret
z dnia: 01.03.2012
Cmentarz Recoleta - gró...
od Margret
z dnia: 01.03.2012

Cmentarz Recoleta - gró...
od Hubert
z dnia: 01.03.2013
Cmentarz Recoleta - gró...
od Hubert
z dnia: 01.03.2013
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron: 16

5.0
Słońca
...przy tablicy pamiątkowej, najczęściej opuszczają Recoleta. A szkoda. Cmentarz jest bowiem niezwykle zabytkowy. Wiele tutaj interesujących rzeźb, grobowców, pomników. Już samo wejście na cmentarz już jest godne uwagi. Prowadzi bowiem przez neoklasycystyczną bramę z wysokimi greckimi kolumnami. Gdy już wejdziemy na teren cmentarza bez trudu zauważymy wiele misternych, marmurowych mauzoleów z licznymi statuami i w różnych stylach. Szkoda, że część jest w stanie dobitnie wskazującym na destrukcyjną działalność czasu.... Czytaj dalej opinię
styczeń 10,
Stefan, Wiek 26-30

Hotele w okolicy

6.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,9 km

5.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron, infromacje o Cmentarz Recoleta - grób Evity Peron od urlopowiczów, - porady Argentyna

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index