Atrakcja turystyczna Bazylika Roccelletta di Borgia

Opinie Bazylika Roccelletta di Borgia

Bazylika Roccelletta di Borgia

Bazylika Roccelletta di Borgia nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Bazylika Roccelletta di Borgia, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Bazylika Roccelletta di Borgia

Informacje ogólne

Dalej na południe, na wybrzeżu Morza Jońskiego (jakieś paręset metrów boczną, oznakowaną drogą do San Floro i Borgia) mieści się Roccelletta del Vescovo di Squillace. Jest to dość szumna nazwa, nie do końca pasująca do ruin starej, częściowo odrestaurowanej bazyliki w gaju oliwnym po lewej stronie drogi. Kiedyś był to drugi pod względem wielkości kościół w Kalabrii (po Gerace) i nadal zadziwia niczego nie spodziewających się przyjezdnych swą wielkością. Nie wiadomo dokładnie kiedy został zbudowany, lecz najprawdopodobniej jest pochodzenia normańskiego, a postawiony został przez bazylianów. Większość materiałów budowlanych została odzyskana z pozostałości rzymskiego miasta Scolacium. Tamtejsze wykopaliska (teatr, amfiteatr i łaźnie) nie są jeszcze otwarte dla zwiedzających, ale możesz tam zajrzeć idąc gajem oliwnym. Planuje się również zbudowanie muzeum.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Oferty wycieczek
7 dni
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 9,8 km

4.5
Słońca
Rekomendacja: 78%
Oferty wycieczek
7 dni
Odległość: 13,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Bazylika Roccelletta di Borgia, infromacje o Bazylika Roccelletta di Borgia od urlopowiczów, - porady Kalabria

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index