Opinie Port w Gdańsku

Port w Gdańsku
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
3.3333333333333
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Port w Gdańsku

Charakterystyka ogólna
Chyba nie ma większego powodu do dumy dla mieszkańców Trójmiasta niż bliska obecność morza. A skoro morze, to i port. Ten zlokalizowany w Gdańsku należy do największych z bałtyckich portów. Jego powierzchnia obejmuje 1065,56 ha lądu i akwenów, a łączna długość nabrzeży wynosi 21 214 metrów. O ile jest jednym z największych, to na pewno jest najgłębszym. Wszystko dzięki odpowiedniej lokalizacji. W tym miejscu morze nie ulega pływom. Nieopodal znajduje się ujście rzek, dzięki czemu port przez cały rok jest wolny od problemu zalodzenia wód. Dogodne warunki nawigacyjne, nawet w czasie najsroższych zim oraz centralne położenie na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, czynią Port Gdańsk jednym z najbardziej przyjaznych portów w tym najszybciej rozwijającym się regionie Europy.

Mało tego. W 2006 roku port Gdańsk zajmował 1. miejsce wśród portów morskich w Polsce w obrotach ładunkowych na poziomie 24,207 mln ton. Obroty ładunkowe portu w 2008 roku wynosiły 17,78 mln ton.

Za strona oficjalną portu: w porcie wewnętrznym znajdują się: terminal kontenerowy, baza i terminal dla promów pasażerskich oraz statków ro-ro, bazy przeładunku samochodów osobowych i owoców cytrusowych, baza do obsługi siarki oraz innych ładunków masowych, baza przeładunku fosforytów. Pozostałe nabrzeża z racji zainstalowanych urządzeń i infrastruktury mają uniwersalny charakter i umożliwiają przeładunek drobnicy konwencjonalnej i towarów masowych, jak: wyroby hutnicze, sztuki ciężkie i ponad gabarytowe, zboża, nawozy sztuczne, ruda oraz węgiel.

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Warto wiedzieć, że gdański port stanowi kluczowe ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI.

Informacje praktyczne i porady
Najlepiej zwiedzać port w towarzystwie kompetentnych przewodników. Np. tych z PTTK. Wówczas można najpełniej zapoznać się z działalnością portu, zobaczyć przepiękne nabrzeże oraz urządzenia znajdujące się wśród Martwej Wisły.
W Nowym Porcie zobaczymy kapitanat portu, bazę promową oraz latarnie morską .
Port Północny z lat 70-tych oraz nowoczesny terminal kontenerowy . Zobaczymy również pływające jednostki i statki oraz urządzenia ułatwiające nawigację.

Dojazd
Port znajduje się w zachodniej części Mierzei Wiślanej, na północnych rubieżach miasta Gdańsk. W swej zachodniej części port obejmuje obszar na wschód od ul. Jana z Kolna, Twardej, Marynarki Polskiej, Władysława IV, Oliwskiej, a na zachód od ulicy Nowotnej i osiedla Stogi.

Będąc w Gdańsku warto zwiedzić również 'Zoo Oliwa'.


Ten temat jest zamknięty.

141 zdjęcia: Port w Gdańsku

Port w Gdańsku
od Andrea
z dnia: 01.06.2016
Port w Gdańsku
od Oktawian
z dnia: 01.04.2016

Port w Gdańsku
od Oktawian
z dnia: 01.04.2016
Port w Gdańsku
od Oktawian
z dnia: 01.04.2016

Port w Gdańsku
od Oktawian
z dnia: 01.04.2016
Port w Gdańsku
od Oktawian
z dnia: 01.04.2016
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Port w Gdańsku: 1

4.0
Słońca
Okolice Portu w Gdansku to swietne miejsce do bieganie, nie ma zadnych porzadnych sciezek, ale jest sporo piachu i dla chcacego nie ma nic trudnego. Widok wplywajacych ogromnych statkow robi naprawde mega wrazenie! Czytaj dalej opinię
styczeń 14,
Łukasz, Wiek 19-25

Hotele w okolicy

4.9
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km

5.4
Słońca
Rekomendacja: 95%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,2 km
Goście chwalą: stan hotelu, ogólną czystość, czystość w pokoju, urozmaicone jedzenie, możliwości spędzania wolnego czasu w okolicy

5.4
Słońca
Rekomendacja: 98%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,2 km
Goście chwalą: dogodne położenie na wycieczki fakultatywne, możliwości spędzania wolnego czasu w okolicy, możliwości rozrywki w okolicy, kompetentny personel, sklepy w okolicy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Port w Gdańsku, infromacje o Port w Gdańsku od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index