Opinie Centrum miasta Puck

Centrum miasta Puck

Centrum miasta Puck nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Centrum miasta Puck, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Centrum miasta Puck

Charakterystyka ogólna

Puck to niewielka miejscowość na Kaszubach, położona na Pobrzeżu Gdańskim. Do Trójmiasta z Pucka mamy jedynie 23 km, a do Helu – 40 km.
Miejscowość od samego początku swego istnienia była związana z morzem. Warto zaznaczyć, że do czasu powstania Gdyni, Puck był jedynym portem na polskim wybrzeżu. To właśnie w Pucku, w 1920 roku, generał Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Na pamiątkę tego wydarzenia w centrum Pucka znajduje się Słup Zaślubinowy.
W centrum Pucka na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Rynek i przyległe kamienice i inne budynki.
Rynek w Pucku ma kształt prostokąta, który otaczają kolorowe kamienice z XIX i XX wieku. We wschodniej części, znajduje się neogotycki ratusz pobudowany w latach 1863-1865 według projektu architekta Blaurocka z Wejherowa. Jest to dwukondygnacyjny budynek z czerwonej cegły. Obecnie mieści się tutaj Urząd Stanu Cywilnego oraz sala obrad Rady Miasta Pucka.
Nad rynkiem góruje jednak inna budowla: gotycki kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, który jest najstarszym obiektem zabytkowym w Pucku (XIII - XVI wiek). W jej wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje wschodnia ściana prezbiterium, którą w całości zakrywa ołtarz główny o dwóch kondygnacjach. W nawie głównej przykuwa wzrok ambona z pięknym baldachimem, warto obejrzeć także XVII-wieczną chrzcielnicę, gotycką monstrancję oraz lichwiarze z brązu.
Kolejnym ważnym miejscem na Rynku w Pucku jest Muzeum Ziemi Puckiej. Na piętrze możemy zapoznać się z historią miasta od średniowiecza do czasów współczesnych. Ciekawe zbioru znajdują się również w piwnicach muzeum, gdzie prezentowane są ekspozycje archeologiczne od epoki kamienia, m.in. skarb bursztynowy z II wieku odkryty pod fundamentami zamku krzyżackiego w Pucku, cenne eksponaty pochodzące z badań archeologicznych prowadzonych od 1977 roku na terenie wczesnośredniowiecznego portu odkrytego na dnie Zatoki Puckiej.


5 zdjęcia: Centrum miasta Puck

Centrum miasta Puck
od Konrad
z dnia: 01.02.2015
Centrum miasta Puck
od Sylvia
z dnia: 01.06.2010

Centrum miasta Puck
od Sławek
z dnia: 01.02.2009
Ocena zdjęcia: 2.3
Centrum miasta Puck
od Sławek
z dnia: 01.02.2009
Ocena zdjęcia: 3.3

Centrum miasta Puck
od Ulrike
z dnia: 01.08.2007
Ocena zdjęcia: 3.0

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 7,6 km

5.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 9,2 km

4.1
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 9,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Centrum miasta Puck, infromacje o Centrum miasta Puck od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index