Opinie Góra Równica

Góra Równica
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Góra / Wulkan

Góra Równica nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Góra Równica, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Góra Równica

Charakterystyka ogólna

Równica znajduje się na wysokości 884 m n.p.m. przy północno-zachodnim odgałęzieniu Pasma Baraniej Góry, między dolinami Wisły i Brennicy. Wzniesienie porośnięte jest gęstymi lasami bukowymi i mieszanymi. Nazwa góry wywodzi się od równego odcinka grzbietu, długiego na kilometr, rozpościerającego się na południowy wschód od szczytu.
Na podszczytowej polanie, na wysokości 781 m n.p.m. usytuowane jest schronisko górskie, w którym mieści się punkt GOPR. Można tutaj dotrzeć drogą asfaltową z Ustronia. Spod szczytu roztacza się szeroka panorama Beskidu Śląskiego.
Przez Równicę przechodzi kilka szlaków turystycznych: czerwony Główny Szlak Beskidzki, żółty ze Skoczowa (wejście 3 h 30 min), zielony z Brennej (1 h 45 min), niebieski z Trzech Kopców przez Orłową (3 h 15 min) i czarny (schodzący się z niebieskim) z Ustronia Polany przez Ustroń Dobkę i Trzy Kopce (5 h 15 min).


Ten temat jest zamknięty.

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Góra Równica, infromacje o Góra Równica od urlopowiczów, - porady Śląskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index