Opinie Wyspa Spichrzów

Wyspa Spichrzów
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inny krajobraz

Wyspa Spichrzów nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Wyspa Spichrzów, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Wyspa Spichrzów

Charakterystyka ogólna

Wyspa Spichrzów usytuowana jest na rzece Mołtawie, w Gdańsku, na terenie Śródmieścia. Jej historia zaczyna się w XIV wieku, kiedy to stworzono tutaj pierwsze spichlerze Gdańska. Wówczas funkcjonowały tutaj również inne obiekty gospodarcze (rzeźnia, folwark, Dwór Popielny, składy), jednak z czasem została ona prawie całkowicie opanowana przez magazyny. Umieszczenie ich na wyspie pozwoliło na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń towaru. Obowiązywał zakaz przebywania na wyspie nocą, za próbę rabunku groziła kara śmierci, a terenu pilnowały dodatkowo stada psów.
Spichlerze zostały prawie całkowicie zniszczone w okresie drugiej wojny światowej i niewiele z nich zdecydowano się odbudować. Jedyny ocalały budynek zajmuje obecnie 'Muzeum Archeologiczne'. Aktualnie trwają próby zagospodarowania wyspy. Dopóki jednak nic tu nie dzieje, jest to teren bardzo lubiany przez archeologów, dla których Wyspa Spichrzów jest prawdziwą kopalnią skarbów.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

5.3
Słońca
Rekomendacja: 97%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km
Goście chwalą: dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, kompetentny personel, dogodny Check in/Check out, dogodne położenie na wycieczki fakultatywne

4.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Wyspa Spichrzów, infromacje o Wyspa Spichrzów od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index