Opinie Plaża Grzybowo

Plaża Grzybowo
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.6666666666667
5.6
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Plaża Grzybowo

Charakterystyka ogólna

Grzybowo to niewielka, aczkolwiek malownicza i ciekawa miejscowość letniskowa położona zaledwie 300 metrów od morza, niedaleko Kołobrzegu (ok. 6 km). Morze Bałtyckie tworzy tutaj akwen zwany Zatoką Grzybowską, która charakteryzuje się mniejszymi falami i cieplejszą wodą niż w pobliskim Kołobrzegu. Jest to również jedno z najbardziej nasłonecznionych zakątków w Polsce, a tutejsza plaża jest najszerszą w okolicy (miejscami dochodzi nawet do 40 metrów!). Niesamowity klimat oraz aromat wywołuje otaczający plażę bór sosnowy, który jest dodatkowo pełny leśnych owoców.

Informacje praktyczne

Plaża w Grzybowie będzie doskonałym miejscem na wypoczynek z dala od dużego miasta. Jest to dobra lokalizacja dla rodzin z dziećmi, którym zależy na spokoju i prawdziwym relaksie, nie zaś na połączeniu plażowania z wyjściami do dobrych restauracji czy dyskotek (takich miejsc nie znajdziemy w Grzybowie, trzeba będzie jechać do Kołobrzegu). Spokojnemu wypoczynkowi sprzyjają małe fale i mniejsza liczba turystów. Miejscowość leży na obszarze chronionego krajobrazu, dlatego obowiązują tutaj zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej, czyli na tym terenie nie może rozwijać się np. przemysł ciężki. Dzięki tym zasadom, w Grzybowie może być realizowana dewiza „czysta woda, czysta gleba, czyste powietrze”.
Dla zainteresowanych, warto również zaznaczyć, że między Grzybowem a Dźwirzynem znajduje się plaża naturystyczna. Plaża słynie z wyborów „Miss Natura” oraz „Miss Mokrego Podkoszulka”, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów nie tylko z Polski.


41 zdjęcia: Plaża Grzybowo

Plaża Grzybowo
od Jan
z dnia: 01.06.2014
Plaża Grzybowo
od Jan
z dnia: 01.07.2014

Plaża Grzybowo
od Jan
z dnia: 01.07.2014
Plaża Grzybowo
od Jan
z dnia: 01.07.2014

Plaża Grzybowo
od Jan
z dnia: 01.07.2014
Plaża Grzybowo
od Jan
z dnia: 01.07.2014
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

5.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,5 km

5.1
Słońca
Rekomendacja: 88%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km

4.9
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Grzybowo, infromacje o Plaża Grzybowo od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index