Opinie Port Kołobrzeg

Port Kołobrzeg
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4
4.8
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Port Kołobrzeg

Charakterystyka ogólna

Kołobrzeg to zdecydowanie największy kurort Pomorza Zachodniego. Co roku miasto przyciąga licznych turystów, którzy przyjeżdżają tutaj na wypoczynek, a także w celu podreperowania swojego zdrowia (Kołobrzeg ma status uzdrowiska i słynie ze źródeł solankowych i kopalni borowiny). Największą atrakcją miasta jest oczywiście plaża oraz port.
Port w Kołobrzegu znajduje się u ujścia rzeki Parsęty. Wejście o szerokości 47 metrów zwęża się do 24 metrów i pozwala na wpłynięcie do portu statkom o maksymalnej długości do 85 m i zanurzeniu 4,7 m.
Jest to szósty pod względem wielkości port handlowy w Polsce, w którym rocznie przeładowuje się ok. 150.000 ton różnych ładunków. Tutaj stacjonuje również ok. 60 kutrów rybackich, których obsługa należy do jednych z głównych zadań portu.
Port w Kołobrzegu pełni także funkcje turystyczne. Tutejsze statki oferują krótkie rejsy wycieczkowe, a także stałe połączenia z Danią (miasto Nexo). Od 2005 roku na pobliski Bornholm możemy udać się gruntownie wyremontowanym katamaranem pasażerskim Jantar.

Informacje praktyczne

Port w Kołobrzegu to doskonałe miejsce na spacery, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorową porą. Tutaj także należy się udać po zakup świeżej rybki czy konsumpcję takowej już przygotowanej na miejscu.


83 zdjęcia: Port Kołobrzeg

Port Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Port Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016

Port Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Port Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016

Port Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Port Kołobrzeg
od Karl
z dnia: 01.10.2016
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Port Kołobrzeg: 6

4.0
Słońca
Piękny i zabytkowy obiekt,doskonale harmonizujący z pobliską,zabytkową latarnią morską i odrestaurowanym,po zniszczeniach wojennych nabrzeżem portowym.Sam falochron jest dosyć długi,przez co widok z niego jest ciekawszy,niż z mola.Pięknie stąd wygląda zachód słońca a przelewające się górą fale,dostarczają dodatkowych wrażeń.Warto się tam wybrać,by móc podziwiać morze i wspaniałe widoki.Prawie z każdej z pobliskich restauracyjek jest ładny widok na port i śliczne spacerowe stateczki.Wejście na falochron,od niedawna jest płatne-1 złoty. Czytaj dalej opinię
lipiec 17,
Jaś wędrowniczek, Wiek 66-70

5.0
Słońca
To nie jest ten port,który przez lata tętnił życiem.Pływało sporo statków ,kutrów rybackich,były wreszcie okręty wojenne,które same w sobie stanowiły atrakcję.Czasem udało się zaobserwować wypłynięcie tych jednostek w morze.To dopiero była frajda !. Dziś pływa parę kutrów rybackich i kilka statków spacerowych.Wśród nich wyróżniają się "Pirat" i "Wiking" a także..stary kuter torpedowy,który służy do krótkich przejażdżek po morzu.Kursuje też prom na Bornholm.Gwoli sprawiedliwości należy wspomnieć,iż nabrzeże portowe jest ślicznie odrestaurowan... Czytaj dalej opinię
lipiec 17,
Jaś wędrowniczek, Wiek 66-70

Hotele w okolicy

4.9
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,8 km

4.7
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 84%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km
Goście chwalą: wielkość pokoju, czystość w restauracji, wielkość łazienki, ogólną czystość, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Port Kołobrzeg, infromacje o Port Kołobrzeg od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index