Opinie Ogrody Watykańskie

Ogrody Watykańskie
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inny krajobraz
Średnia ocen
4.0833333333333
4.9
Słońca
Rekomendacja 88%

Opis Ogrody Watykańskie

Charakterystyka ogólna
Ogrody Watykańskie znajdują się tuż obok watykańskiego zespołu kościelno-pałacowego, dokładnie za bazyliką św. Piotra, i zachwycają pięknem i stopniem zadbania. W 1279 roku, kiedy rezydencja papieża została zmniejszona do Lateranu w Watykanie, posadzono tu sad, łąkę i ogród. Turyści uzyskali do nich wstęp dopiero w czasie pontyfikatu Piusa XII.

Ogrody zajmują teren o powierzchni całkowitej około 23 hektarów. Poprowadzone tutaj wielokilometrowe alejki i ścieżki umożliwiają ciekawe, odprężające spacery w atmosferze zadumy. Znajdziemy tu również szereg budynków (m.in.: Chapelle Santa Maria Regina della Famiglia, Radio Watykańskie lub Pałac Guberni) i fontanny (fontanna Orła, fontanna Józefa, fontanna Najświętszego Sakramentu) w środku trawników. To znakomite miejsce do wyciszenia i medytacji. Rzeźby i jaskinie sztuczne (Grota z Lourdes, Pomnik Saint-Pierre) mają przywodzić myśli o Bogu.

Ogrody powstały już w okresie renesansu i do dziś widać ślady obowiązującego wówczas stylu uprawiania i organizacji terenów zielonych. W ogrodach pojawiają się nowe kwiaty i inne rośliny przy okazji wizyt przedstawicielstw z różnych części świata u Ojca Świętego. Ogromną rolę w architekturze budynków wzniesionych na terenie Ogrodów Watykańskich odegrał barok.

Istnieje możliwość zarezerwowania spaceru po ogrodach Watykanu online, a także zapłacenia za zwiedzenie ogrodów i muzeów przez internet. Warto to zrobić przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.


22 zdjęcia: Ogrody Watykańskie

Ogrody Watykańskie
od Valery
z dnia: 01.05.2014
Ogrody Watykańskie
od Valery
z dnia: 01.05.2014

Ogrody Watykańskie
od Chris
z dnia: 01.12.2011
Ogrody Watykańskie
od Agnieszka
z dnia: 01.04.2011

Ogrody Watykańskie
od Agnieszka
z dnia: 01.03.2009
Ogrody Watykańskie
od Rolf
z dnia: 01.09.2012
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Ogrody Watykańskie: 8

6.0
Słońca
Ogrody mają powieszchnie ponad połowy kraju jakim jest Watykan. Znajduje się w nim wiele gatunków roślin oraz drzew. Ogrody można zwiedzać tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Bilet na wszystkie atrakcje : muzea oraz ogrody kosztuje 31 euro. Czytaj dalej opinię
październik 15,
Małgorzata, Wiek 46-50

6.0
Słońca
Od razu praktyczna rada jeśli jedzie się w szczycie sezonu wart zarezerwować wcześniej miejsce. Przepiękny tereny zielone,bardzo miło się tam odpoczywa. Czytaj dalej opinię
kwiecień 15,
Mateusz, Wiek 19-25

Hotele w okolicy

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

4.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

6.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Ogrody Watykańskie, infromacje o Ogrody Watykańskie od urlopowiczów, - porady Lacjum

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index