Atrakcja turystyczna Kościół Najświętszego Serca Jezusowego

Opinie Kościół Najświętszego Serca Jezusowego

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Kościół Najświętszego Serca Jezusowego

Charakterystyka ogólna
Do zabytków Bukowiny Tatrzańskiej należy drewniany kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Jezusowego z lat 1887-1900, wzniesiony przez Jędrzeja Kramarza, miejscowego górala; jemu także świątynia zawdzięcza wyposażenie. W 1994 roku kościół został wpisany w rejestr zabytków i tym samym uratowany przed rozbiórką.

Nawa i prezbiterium są murowane, pozostałe części kościoła są drewniane i powstały w konstrukcji zrębowej. We wnętrzu można podziwiać pozorne sklepienia kolebkowe z polichromią figuralną z 1937 roku stworzą przez Pawła Palke.

Drewniane ołtarze pochodzą z 1907 roku. Centralnym punktem ołtarza głównego jest rzeźba wyobrażająca Serce Pana Jezusa. W ołtarzach bocznych można podziwiać obrazy przedstawiające Matkę Boską i św. Józefa. Kościół znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Informacje praktyczne
Strona internetowa parafii: www.parafia-bukowinatatrzanska.pl


Hotele w okolicy

5.9
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,9 km
Goście chwalą: dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, kompetentny personel, piękną restaurację, czystość w pokoju

5.2
Słońca
Rekomendacja: 78%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,9 km
Goście chwalą: możliwości spędzania wolnego czasu w okolicy, piękny basen, sport i atrakcje w hotelu, czystość w restauracji, możliwości rozrywki w okolicy

5.7
Słońca
Rekomendacja: 89%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 5,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, infromacje o Kościół Najświętszego Serca Jezusowego od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index