Atrakcja turystyczna Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie

Opinie Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie

Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie

Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie

Charakterystyka ogólna

Kościół pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty jest zlokalizowany na Harendzie, na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Powstał w XVIII wieku. W 1947 roku został przeniesiony z Zakrzowa koło Kalwarii Zebrzydowskiej do Zakopanego. We wnętrzu świątyni podziwiać można między innymi: obraz Chrystusa Króla, namalowany przez anonimowego artystę, drewniane figury apostołów, drewniane ludowe kapliczki oraz trzy osiemnastowieczne barokowe ołtarze sprowadzone z Książa Wielkiego. Zdobiące je obrazy, namalowane przez Władysława Jarockiego, przedstawiają patrona kościoła - świętego Jana, betlejemski żłóbek oraz scenę wniebowzięcia Najświętszej Panny Maryi. Ściany i sufit pokrywa późnobarokowa polichromia z XVIII wieku. Obok kościoła znajdują się mauzoleum i muzeum biograficzno-literackie Jana Kasprowicza.


Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,3 km

6.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,1 km

4.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, infromacje o Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index