Atrakcja turystyczna Informacja o miejscu

Opinie Informacja o miejscu

Informacja o miejscu
Kategoria: Inne
Podkategoria: Informacje na miejscu
Średnia ocen
0
Słońca
Rekomendacja 0%

Opis Informacja o miejscu

Byliśmy w Górach Skalistych w Beach Al Dau w miejscowości Hurghada i wykupiliśmy sobie przez miejscowe biuro turystyczne TUI jednodniową wycieczkę autobusem do Kairu, piramid w Gizeh, sfinksa oraz egipskiego muzeum. Koszt od osoby to 90 €.
Podróż z hotelu rozpoczynała się ok. godz. 1:40 rano. Przewieziono nas małym busem na miejsce zbiórki w Hurghada, gdzie czekał już na nas autobus turystyczny wraz z inną grupą. Niespełna godzinę drogi przed Kairem mieliśmy przystanek na stacji benzynowej i ok. godziny 8:00 byliśmy w Kairze. Mały postój przy Cytadelach oraz pierwszy przedsmak uciążliwych handlarzy. Po ok. minutowej podróży docieramy do 3 piramid w Gizeh. Zwiedzać można jedynie średnią piramidę za opłatą 30 LE. Nie wolno fotografować wewnątrz. Nie byliśmy jednak w środku. Wokół piramid można zobaczyć wykopaliska, muzeum i grobowce (oczywiście puste). Ciekawe są malowidła ścienne, ale także widok samych piramid jest imponujący. Po ok. godzinie jechaliśmy dalej autokarem ok. 15 minut do sfinksa. Trudno opisać to arcydzieło słowami - wokół pełno handlarzy, jak wszędzie w Egipcie, gdzie tylko są turyści. Można też było wybrać się na bazar oraz do egipskiego muzeum. Między sfinksem, a muzeum był jeszcze obiad na statku w Kairze. Napoje nie były w cenie, a sam bufet to nic szczególnego. Wieczorem ok. godz. 18:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną przez kompletnie zakorkowany Kair. Podróż samochodem przez to miasto jest wielkim przeżyciem. W hotelu byliśmy o godz. 0.30. Wycieczka była wyczerpująca, ale opłacało się. Jednak lepiej byłoby wybrać się na taką wycieczkę dwudniową, bo w czasie jednego dnia brakuje na wszystko czasu.


Hotele w okolicy

4.6
Słońca
Rekomendacja: 87%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km
Goście chwalą: sklepy w okolicy, możliwości rozrywki w okolicy, przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, czystość w pokoju

5.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 86%
Oferty wycieczek
7 dni
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Informacja o miejscu, infromacje o Informacja o miejscu od urlopowiczów, - porady Teneryfa

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index