Atrakcja turystyczna Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Opinie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Muzeum
Średnia ocen
2.5
3.0
Słońca
Rekomendacja 0%

Opis Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Otwarte w sierpniu 2007 roku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” zostało ufundowane przez Feliksa Jasieńskiego i Andrzeja Wajdę. Pierwszy z nich przekazał Muzeum Narodowemu w Krakowie swoje zbiory sztuki japońskiej, drugi – przekazał wpływy z nagrody filmowej w Kioto na utworzenie pawilonu wystawienniczego, który pozwoli na ich godne zaprezentowanie.

We współpracy z Ministerstwem Kultury, Ambasadą Japonii i Związku zawodowego Kolejarzy Japońskich powstał rozległy budynek przy ulicy Konopnickiej. Oprócz działalności wystawienniczej Muzeum prowadzi kursy parzenia herbaty, języka japońskiego i sztuki układania kwiatów Ikebana. W budynku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” ma swoją siedzibę Ogólnopolski Klub Bonsai.

W 2002 roku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odwiedziła japońska para cesarska. Podarowała budynkowi nowoczesny sprzęt, który pomaga w nauce języka japońskiego. W 2004 roku Manggha wyodrębniła się z Muzeum Narodowego w Krakowie i została samodzielną instytucją kultury.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków,
tel. /12/ 267 27 03 lub /12/ 267 37 53,
e-mail: muzeum@manggha.krakow.pl.

Ceny biletów wagają się od 10,00 do 15,00 złotych, możliwy zakup biletu rodzinnego i wykupienia zwiedzania z przewodnikiem. We wtorek wstęp wolny.


Ten temat jest zamknięty.

Opinie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha: 1

3.0
Słońca
Bardzo ale to bardzo byliśmy zawiedzeni tym "muzeum". Szumna nazwa, atrakcyjny i z zewnątrz duży nowoczesny budynek obiecywały ciekawe zwiedzanie. Nic z tego. Nazwa muzeum jest całkowicie myląca, bo słowo muzeum kojarzy się z dużą powierzchnią stałych ekspozycji muzealnych, z ciekawymi obiektami, a tu oferuje się zwiedzającym JEDYNIE 2 niewielkie wystawy rozmieszczone w dwóch niedużych salach. Także to co zobaczyliśmy nie zasługuje na miano muzeum a jedynie ewentualnie na miano wystawy. W Manggha nie ma stałych ekspozycji a jedynie zmieniają... Czytaj dalej opinię
październik 15,
Agnieszka, Wiek 36-40

Hotele w okolicy

4.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, infromacje o Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index