Atrakcja turystyczna Kościół NMP Królowej Polski

Opinie Kościół NMP Królowej Polski

Kościół NMP Królowej Polski

Kościół NMP Królowej Polski nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Kościół NMP Królowej Polski, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Kościół NMP Królowej Polski

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Polańczyku jest to kościół rzymskokatolicki znajdujący się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Solina. Kościół (dawna cerkiew) został wzniesiony w 1907 r., a rozbudowany w 2007 roku.

Parafia Rzymskokatolicka w Polańczyku istnieje od 1948 roku, a sanktuarium Maryjne powołano do istnienia dekretem Ordynariusza Przemyskiego w 1999 roku. Wtedy to nastąpiła koronacja Cudownej Ikony Matki Bożej Pięknej Miłości.

W kościele znajduje się cudowna ikona Matki Bożej pochodząca z połowy XVIII w. Ikona ta została przeniesiona do Polańczyka z cerkwi w Łopience w 1949r.


Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,5 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Kościół NMP Królowej Polski, infromacje o Kościół NMP Królowej Polski od urlopowiczów, - porady Podkarpackie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index