Atrakcja turystyczna Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Opinie Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inne budynki

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu jest jednym z bardziej znanych i kultowych budynków w mieście, zachwycającym bogatą historią i niecodzienną architekturą, szczególnie dla tego typu instytucji.

Budynek został wybudowany na początku XX wieku według projektu Hugo Behra, pierwotnie będąc pomnikiem na cześć dwóch niemieckich cesarzy - Wilhelma I i Fryderyka III. Ta monumentalna konstrukcja (wysokość - 42 metry) prezentuje sobą styl neobarokowy. Na początku swojej działalności, budynek nazywany był "Górnołużycką Halą Chwały" lub "Górnołużycką Halą Pamięci". Mieścił on w sobie wtedy muzeum, posiadające w swoich zbiorach starodruki, militaria, zbiory numizmatyczne, eksponaty starożytne oraz dzieła lokalnych twórców.

Część zbiorów zgromadzonych w muzeum została skradziona w trakcie II wojny światowej, pozostałe zaginęły lub zostały wywiezione do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Po tych wydarzeniach, w roku 1975, postanowiono stworzyć w budynku Miejski Dom Kultury. Obecnie jest to miejsce, w którym organizowane są wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne - koncerty, wystawy, występy teatralne. Instytucja oferuje również wiele zajęć dla dzieci i młodzieży, zarówno edukacyjno-artystycznych, jak i specjalistycznych.

Informacje praktyczne:

Adres:
ul. Parkowa 1
Zgorzelec
59-900
Polska

Strona internetowa:
www.mdk.zgorzelec.com


Hotele w okolicy

4.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

5.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, infromacje o Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu od urlopowiczów, - porady Dolnośląskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index