Opinie Ratusz Namysłów

Ratusz Namysłów

Ratusz Namysłów nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Ratusz Namysłów, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Ratusz Namysłów

Charakterystyka ogólna
Ratusz w Namysłowie powstał między 1374 a 1378 rokiem w stylu gotyckim. Autorem projektu siedziby urzędu miasta był mistrz murarski Piotr. Wieża powstała w latach 80. XIV wieku, a w XV dobudowano część mieszczącą sukiennice oraz ławy chlebowe i szewskie. Na początku XVII wieku budowlę przebudowano w stylu renesansowym. Na początku XXI wieku zdecydowano się przywrócić ratuszowi pierwotny wygląd i przeprowadzono regotyzację pod kierunkiem profesora Edmunda Małachowicza.
Obecnie można oglądać dwupiętrowy, murowany budynek z cegły, otynkowany. Wieża w najniższym punkcie jest kwadratowa, w najwyższym ośmioboczna. Hełm wieży pochodzi z okresu baroku. W budynku mieszczą się biura instytucji państwowych i prawnych oraz restauracja. Codziennie z wieży ratuszowej rozbrzmiewa hejnał Namysłowa – można go usłyszeć w samo południe.Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Ratusz Namysłów, infromacje o Ratusz Namysłów od urlopowiczów, - porady Opolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index