Atrakcja turystyczna Przejście graniczne Svatá Katherina

Opinie Przejście graniczne Svatá Katherina

Przejście graniczne Svatá Katherina
Średnia ocen
2.5
3.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Przejście graniczne Svatá Katherina

Charakterystyka ogólna
Przejście graniczne Svatá Kateřina – Rittsteig jest dostępne tylko dla samochodów osobowych, czynne jest przez cały dzień, 24 godziny na dobę. Zostało odnowione w 1993 roku, w tym samym okresie zbudowana została nowa siedziba celników.

Svatá Kateřina, dawniej bardzo słynne miasteczko, było jedną z królewskich posiadłości z w sumie 8 na Šumavě, miejscowi mieszkańcy zawsze mówili, że są oni całkowicie oddani królowi. Miejscowość leży na zachód od Nýrska, blisko granicy z Niemcami.

Założenie osady datuje się na XVI wiek, została ona zbudowana na szlaku handlowym, który łączył Czechy z Bawarią. Pierwsza wzmianka o Svaté Kateřině pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku, w roku 1604 rozpoczęła się budowa kościoła św. Katarzyny, od której także pochodzi imię całej miejscowości.

Szkoła w wiosce została zbudowana w 1816 roku, w roku 1857 powstała tu i parafia. Po II wojnie światowej, kiedy niemiecka ludność wyniosła się z tych terenów, miejscowość zaczęła podupadać, co spowodowało zniszczenie kościoła, który podobnie jak parafia przestał istnieć.


Hotele w okolicy

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 9,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Przejście graniczne Svatá Katherina, infromacje o Przejście graniczne Svatá Katherina od urlopowiczów, - porady Czechy Zachodnie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index