Atrakcja turystyczna Ośrodek Góra Kamieńsk

Opinie Ośrodek Góra Kamieńsk

Ośrodek Góra Kamieńsk
Kategoria: Sport i rozrywka
Podkategoria: Sport zimowy

Ośrodek Góra Kamieńsk nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Ośrodek Góra Kamieńsk, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Ośrodek Góra Kamieńsk

Informacje ogólne
Najciekawszy ośrodek narciarski w środkowej Polsce to Góra Kamieńsk znajdująca się 18 km na południe od Bełchatowa, 6 km od zjazdu z trasy Warszawa-Katowice. Powstał on na sztucznej górze - olbrzymim zewnętrznym zwałowisku odkrywkowej kopalni węgla brunatnego „Bełchatów". Miliony metrów sześciennych wierzchniej warstwy ziemi przykrywającej pokłady węgla zdarto, a zwałowarki uformowały ją w imponującą górę o powierzchni 1500 ha, której szczyt wznosi się 400 m nad poziomem morza a wysokość względna sięga 180 metrów. Zwałowisko zrekultywowano i zalesiono, otwarto na nim niedawno nowoczesny 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayer o przepustowości ok. 2000 os./h, czynny w godzinach 9.00-21.00, obsługujący trasę o długości 760 m, szerokości 30-150 m i różnicy wzniesień 123 m. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. W sezonie 2005/2006 do dyspozycji turystów oddano dwa krótsze wyciągi talerzykowe, dolny i górny, oraz tor saneczkowy. Współcześnie znajdują sie tam również punkty gastronomiczne i handlowe w głównym budynku kompleksu, gdzie mieści się też placówka ratowników GOPR.
Ośrodek posiada 400 bezpłatnych miejsc parkingowych, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, ski-serwis i szkółki narciarskie. Można też zakwaterować się w jednym z hoteli w Bełchatowie i pobliskiej Wawrzkowiźnie. Istnieje możliwość dojeżdżania na stok specjalną linią bełchatowskiej komunikacji autobusowej, w której sprzęt narciarski przewożony jest za darmo.

Ośrodek Góra Kamieńsk to idealne miejsce na wypad na narty dla mieszkańców centralnej Polski. Na stoku znajdują się trzy trasy narciarskie z zainstalowanym oświetleniem. Najdłuższa z nich ma 760 metrów długości i od 30 do 150 metrów szerokości. Na górę można dostać się czteroosobową kolejką linową i dwoma wyciągami talerzykowymi o długości 700 i 160 metrów.

Polecane dla: początkujących i średnio zaawansowanych amatorów narciarstwa i snowboardu.Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Ośrodek Góra Kamieńsk, infromacje o Ośrodek Góra Kamieńsk od urlopowiczów, - porady Łódzkie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index