Atrakcja turystyczna Zamek krzyżacki Pasłęk

Opinie Zamek krzyżacki Pasłęk

Zamek krzyżacki Pasłęk

Zamek krzyżacki Pasłęk nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Zamek krzyżacki Pasłęk, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Zamek krzyżacki Pasłęk

Charakterystyka ogólna

Mieszczący się w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego Pasłęk, może pochwalić się między innymi zachowanym w całości, średniowiecznym zamkiem krzyżackim. Wzniesiono go w pierwszej połowie XIV wieku. Przez wieki wielokrotnie był niszczony i odbudowywany, jednak najbardziej jego wygląd zmienił się po remoncie przeprowadzonym w latach 50. I 60. XX wieku. Obecnie obiekt nie przypomina średniowiecznego zamku, a raczej otynkowane, odnowione kamienice. Dziś mieszczą się tutaj różnego rodzaju instytucje kulturalne, administracyjne i oświatowe, takie jak Rada Miejska, biblioteka, kino, świetlica dla dzieci itp. Co ciekawe, podobno przez pewien czas właśnie tutaj ukrywano tajemniczą Bursztynową Komnatę, której nie odnaleziono do dziś.


Ten temat jest zamknięty.

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Zamek krzyżacki Pasłęk, infromacje o Zamek krzyżacki Pasłęk od urlopowiczów, - porady Warmińsko-Mazurskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index