Opinie Dzwonnica

Dzwonnica

Dzwonnica nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Dzwonnica, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Dzwonnica

Dzwonnica jest to jedna z atrakcji turystycznych, jakie można podziwiać w przepięknym Fromborku. Dzwonnica znana jest również pod nazwą – Wieża Radziejowskiego i jest uważana za jedną z najwyższych budowli znajdujących się na Wzgórzu Katedralnym.

Posiada wszystkie charakterystyczne cechy, którymi odznacza się styl gotycko-barokowy. Została wzniesiona w tym miejscu na przełomie XVI oraz XVII wieku. Do 1945 roku, trwała w niezmienionej formie, jednak uległa zniszczeniu, co spowodowane było wybuchem pożaru. Dlatego też, w latach 70. XX wieku przeprowadzono akcje remontową oraz renowacyjną.

Prawdopodobnie najciekawszym elementem tej atrakcji turystycznej jest unikatowe wahadło, które znajduje się wewnątrz Dzwonnicy. Jego wymiary sięgają prawie 30 metrów. Dodatkowo, wieża uznawana jest za najlepszy punk widokowy do oglądania miasteczka. Posiada specjalny taras widokowy, który znajduje się na wysokości około 70 metrów.


Hotele w okolicy

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km

4.6
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 13,9 km

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 14,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Dzwonnica, infromacje o Dzwonnica od urlopowiczów, - porady Warmińsko-Mazurskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index