Atrakcja turystyczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Opinie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Położone w Krakowie-Łagiewnikach sanktuarium Sanktuarium Bożego Miłosierdzia związane jest z kultem św. siostry Faustyny Kowalskiej. Siostra Faustyna (1905-1938) żyła i zmarła w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który powstał w podkrakowskiej wsi Łagiewniki w 1891 r. z fundacji księcia Aleksandra Lubomirskiego. Siostra Faustyna Kowalska była orędowniczką kultu Bożego Miłosierdzia. Znana jest przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego, a także jako autorka Dzienniczka, w którym opisywała swoje duchowe przeżycia.

Już od lat 40. zespół klasztorny był miejscem pielgrzymek, które wędrowały do grobu siostry Faustyny oraz do obrazu Jezusa Miłosiernego, namalowanego w 1944 roku przez Adolfa Hyłę zgodnie z wizją siostry Faustyny. Obraz przedstawia Jezusa Miłosiernego, który wedle relacji Faustyny Kowalskiej objawił się jej 22 lutego 1931 roku, a poświęcony został przez spowiednika siostry Faustyny, jezuitę ojca Józefa Andrasza. Zarówno grób siostry Faustyny, jak i obraz Jezusa Miłosiernego znajdują się w kaplicy św. Józefa, która stanowi część zespołu klasztornego. W roku 1992 kaplica została podniesiona do rangi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rozwój sanktuarium nastąpił po beatyfikacji siostry Faustyny w roku 1993 oraz jej kanonizacji w roku 2000. Przyczyniły się do niego także pielgrzymki papieskie: Jana Pawła II w latach 1997 i 2002 oraz Benedykta XVI w roku 2007.

W skład Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wchodzą: zabytkowy neogotycki zespół klasztorny z kaplicą św. Józefa, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego, a także grób św. siostry Faustyny, nowoczesna bazylika zbudowana w latach 1999-2002, kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, Dom Duszpasterski, Aula Jana Pawła II, pasaże handlowe oraz zaplecze socjalne.


Ten temat jest zamknięty.

3 zdjęcia: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Sanktuarium Bożego Miło...
od Agnieszko
z dnia: 01.06.2009
Sanktuarium Bożego Miło...
od Agnieszko
z dnia: 01.06.2009

Sanktuarium Bożego Miło...
od Agnieszko
z dnia: 01.06.2009

Hotele w okolicy

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,3 km

4.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,4 km

5.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,5 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, infromacje o Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index