Opinie Stacja Łysa Góra

Stacja Łysa Góra
Kategoria: Sport i rozrywka
Podkategoria: Sport zimowy
Średnia ocen
5
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Stacja Łysa Góra

Informacje ogólne
Sopot - znany kurort, słynny z urokliwych plaż i eleganckich hoteli jest także ośrodkiem sportów zimowych. A to za sprawą Łysej Góry, która odgrywa rolę „Kasprowego" Trójmiasta. Narciarstwo jest bardzo popularne wśród mieszkańców Wybrzeża. Co prawda do Zakopanego, Szczyrku czy Szklarskiej Poręby jest daleka droga, ale chętnych do uprawiania białego szaleństwa w Sopocie jest mnóstwo. Wzgórza morenowe, na których zlokalizowany jest Sopot to doskonałe tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego.
Łysa Góra to zwyczajowa nazwa wzniesienia (110 m n.p.m.) znajdującego się w górnym Sopocie, przy ul. Herberta 9. Dla narciarzy przygotowano tu dwie trasy narciarskie, tor saneczkowy, wydzielone miejsce dla szkółki narciarskiej z wykwalifikowaną kadrą instruktorską, doskonale zaopatrzoną wypożyczalnię sprzętu i serwis. Nie zapomniano także o rosnącej w siłę grupie entuzjastów snowboardu. To właśnie z myślą o nich przygotowano snowpark: raile prosty, łamany, box prosty, łuk.

Stacja Łysa Góra umożliwia swoim gościom wjazd wyciągiem orczykowym o długości 286 metrów i zjazd w dół łatwą, oświetloną trasą, w razie potrzeby sztucznie naśnieżaną oraz ratrakowaną. Na terenie stacji znajduje się również snowpark, gdzie bardziej zaawansowani snowboardziści i narciarze mogą zmierzyć się z różnymi rodzajami przeszkód.

Polecane dla: snowboardzistów i narciarzy o różnych stopniach zaawansowania.


Opinie Stacja Łysa Góra: 1

6.0
Słońca
Miejsce znajdujace sie okolo 15 miut spaceru od centrum Sopotu. W ciagu lata nie ma tam kompletnie nikogo. Mozna przyjsc z kocem, rozlozyc sie i odpoczac w ciszy i spokoju, jak rowniez poczytac ksiazke czy po prostu zrobic sobie drzemka. Slychac tylko las, zreszta widok z samej gory jest przyzwoity. Miejsce w miescie, ale idealne do odpoczynku od zgielku miasta. Czytaj dalej opinię
maj 15,
Łukasz, Wiek 19-25

Hotele w okolicy

4.1
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,5 km

5.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km

4.4
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Stacja Łysa Góra, infromacje o Stacja Łysa Góra od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index