Atrakcja turystyczna Kościół św. Piotra i Pawła

Opinie Kościół św. Piotra i Pawła

Kościół św. Piotra i Pawła

Kościół św. Piotra i Pawła nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Kościół św. Piotra i Pawła, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Kościół św. Piotra i Pawła

Charakterystyka ogólna

Kościół św. Piotra i Pawła w Dusznikach Zdroju powstał najprawdopodobniej w połowie XVI wieku, na miejscu wcześniejszej, drewnianej świątyni. Został wzniesiony w popularnym wówczas stylu barokowym. Początkowo odprawiano tu nabożeństwa protestanckie, jednak od 1623 roku świątynia należy do Kościoła Katolickiego.

Warto zwiedzić ciekawe wnętrze kościoła. Znajdziemy w nim między innymi bardzo cenny ołtarz „Czternastu Wspomożycieli”. Został wyrzeźbiony najprawdopodobniej przez Ignacego Klahra, podobnie jak efektowana ambona w postaci wieloryba. W bocznej nawie mieści się złocony rokokowy ołtarz 14 orędowników z postaciami 14 świętych.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,3 km

5.8
Słońca
Rekomendacja: 93%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 8,0 km

4.9
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 8,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Kościół św. Piotra i Pawła, infromacje o Kościół św. Piotra i Pawła od urlopowiczów, - porady Dolnośląskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index