Atrakcja turystyczna Wielki Bazar / Kapali Carsi

Opinie Wielki Bazar / Kapali Carsi

Wielki Bazar / Kapali Carsi
Kategoria: Zakupy i shopping
Podkategoria: Rynek / Bazar
Średnia ocen
4.0833333333333
4.9
Słońca
Rekomendacja 89%

Opis Wielki Bazar / Kapali Carsi

Charakterystyka ogólna
Jedna z głównych atrakcji Stambułu. Punkt obowiązkowy w praktycznie każdej (nawet jednodniowej) objazdówki po stolicy Turcji. Gdzie bowiem lepiej poznać i posmakować prawdziwie tureckiego orientu, jak nie właśnie na największym bazarze miasta? Nie sposób ominąć tego miejsca. Co tu znajdziemy? Przede wszystkim całe mnóstwo dywanów. Koców. Ubrań. Są, rzecz jasna, stoiska z fajkami wodnymi. Wiele straganów z dość kiczowato wyglądającymi pamiątkami. Ale to także współtworzy atmosferę Wielkiego Bazaru. I ten cały harmider, hałas, tłum, ciągły ścisk. Pokrzykiwanie przekupek, handlarzy. Atmosfera handlowego dnia w pełni. Na Wielkim Bazarze warto spędzić choćby jedną godzinę. Bazar zajmuje powierzchnię 30 hektarów, ma 61 ulic z około 3500 sklepikami, 22 bramy, restauracje i kawiarnie, dwa meczety i cztery fontanny. Większość stoisk zgromadzona jest w gigantycznej hali. Dziennie przewija się tu nawet pół miliona ludzi.

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Z pewnością zachwycone będą panie. Znajdą tu wiele świecidełek, kolczyków, biżuterii. Z pewnością wybiorą coś na siebie. Smukłe suknie. Zdobne szaty. Ale i panowie znajdą coś dla siebie. Fajki wodne, cygara, paski do spodni. I... pamiątki dla rodziny. ;) Nie sposób pisemnie poinstruować, co warto zobaczyć na Wielkim Bazarze. To nazbyt indywidualna sprawa. Każdy kro tu wejdzie, powinien puścić wodze fantazji. Pospacerować wedle tego, co akurat zobaczy. Tam, gdzie ujrzy interesujący go zaułek.

Informacje praktyczne i porady
Pamiętajmy o kieszonkowcach. W tłumie i harmidrze bazarowego dnia niezwykle łatwo o zgubę. Warto zwiedzać bazar z plecakiem przełożonym na brzuch. Koniecznie pamiętajmy także o targowaniu się! Często podawane na początku ceny są przeszacowane nawet o 100% Nie dajmy się. Nawet jeśli dana cena wydaje się nam atrakcyjna, spróbujmy zejść jeszcze niżej. Mimo że oficjalną walutą jest turecki lir, na Wielkim Bazarze można płacić także w walutach obcych. Preferowane są euro i dolary, ale w niektórych stoiskach zapłacimy nawet... w polskich złotówkach. Bazar otwarty codziennie od 8:30 do 19:00 poza niedzielami.

Dojazd
Wielki Bazar znajduje się przy Çuhacı Han Sokak. Najprościej dostać się tutaj kierując się wzdłuż ul. Ordu (jedna z większych arterii Atambułu) na wschód.


309 zdjęcia: Wielki Bazar / Kapali Carsi

Wielki Bazar / Kapali C...
od HolidayCheck Co...
z dnia: 01.03.2018
Wielki Bazar / Kapali C...
od Ali
z dnia: 01.12.2015

Wielki Bazar / Kapali C...
od Ali
z dnia: 01.12.2015
Wielki Bazar / Kapali C...
od Ali
z dnia: 01.12.2015

Wielki Bazar / Kapali C...
od Ali
z dnia: 01.12.2015
Wielki Bazar / Kapali C...
od Ali
z dnia: 01.12.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

4.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km

5.0
Słońca
Rekomendacja: 86%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km

5.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Wielki Bazar / Kapali Carsi, infromacje o Wielki Bazar / Kapali Carsi od urlopowiczów, - porady Istambuł i okolice

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index