Opinie Jezioro Garda

Jezioro Garda
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Rzeka / Wodospad
Średnia ocen
4.6666666666667
5.6
Słońca
Rekomendacja 96%

Opis Jezioro Garda

Charakterystyka ogólna
Powiadają, że w Jezioro Garda to najlepsze w Europie miejsce do nauki i rozwijania umiejętności pływania na windserfingu. Sprawiać to mają wybitnie sprzyjające warunki, jakimi natura obdarzyła ten akwen. Z jednej strony strome, skaliste zbocza, z drugiej rozległa plaża – wszystko to sprawia, że na Lago di Garda – bo tak w oryginale brzmi nazwa jeziora – większość roku hulają wiatry fantastycznie nadające się do uprawiania windserfingu. A przy tym nie trzeba jechać nad morze – co dla mieszkańców pozbawionego dostępu do wielkiej wody mieszkańców Austrii, Szwajcarii, czy polskiej Bologni i Mediolanu nie jest bez znaczenia.

Najczystsze i największe jezioro regionu znajduje się w północnych Włoszech – mniej więcej w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, na granicy trzech włoskich prowincji; Trydentu, Werony i Bresci. Do wizyty Półwyspu Apenińskiego polscy obywatele nie potrzebują posiadać wizy. Wystarczy dowód osobisty. Najbliższe lotnisko znajduje się w pobliskiej Weronie. Terminal Catullo od brzegów Lago de Garda dzieli ok. 25 km.

Lago di Garda to typowy przykład jeziora polodowcowego powstałego w wyniku działalności lodowca piedmontowego. Geneza jego powstania opiera się na zasadzie pogłębiania przez postępujący lądolód istniejącej już doliny górskiej i wypełniania jego przedpola. Geolodzy są zdania, że jezioro ostatecznie ukształtował się w plejstocenie. Średnia głębokość Lago di Garda wynosi 136 m. W najgłębszym miejscu dno od powierzchni wody dzieli 346 m. Jezioro posiada charakterystyczny południowy kształt. Liczy sobie 55 km długości. Szerokości natomiast: od 4 km w północnej części do 12 km w południowej. Skalista, północna część stanowi fragment alpejskiej formacji Grupy Baldo z łańcucha Prealpy Gardesane. Część południowa stanowi już ich przedpole. Największą spośród 5 wysp zbiornika stanowi Isola del Garda (zlokalizowana ok. 200 metrów od przylądka Capo San Fermo).

Co zobaczyć? I kto powinien tu zajrzeć?
Największe oblężenie południowe plaże Jeziora Garda przeżywają, rzecz jasna, w sezonie letnim (lipiec/ sierpień). Jednak korzystne warunki do wypoczynku panują tutaj od kwietnia do października. W tym czasie średnia temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Informacje praktyczne i porady
Warte zobaczenia Polecamy przede wszystkim skorzystanie z jednego z licznie organizowanych nad Lago di Garda kursów windsurfingowych. Poza tym warto przespacerować się po położonych na północ od zbiornika górskich szlakach. I wybrać się na nocną przejażdżkę po północnej nitce szosy nad jeziorem.

Dojazd
Nad Lago di Garda trafić bardzo łatwo. To pierwsze z większych jezior, na jakie trafiamy wjeżdżając od strony Austrii i kierując się na Veronę.


663 zdjęcia: Jezioro Garda

Jezioro Garda
od Ferienhaus Golf...
z dnia: 01.06.2017
Jezioro Garda
od Thomas
z dnia: 01.10.2017

Jezioro Garda
od Jutta
z dnia: 01.10.2017
Jezioro Garda
od Sandra
z dnia: 01.10.2017

Jezioro Garda
od Sandra
z dnia: 01.10.2017
Jezioro Garda
od Lutz & Angi
z dnia: 01.06.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Jezioro Garda, infromacje o Jezioro Garda od urlopowiczów, - porady Trentino

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index