Opinie Góry Ruwenzori

Góry Ruwenzori
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Góra / Wulkan
Średnia ocen
4.1666666666667
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Góry Ruwenzori

Masyw górski Ruwenzori liczy około 2 milionów lat. Usytuowany jest w środkowej Afryce i biegnie wzdłuż granicy kongijsko-ugandyjskiej. Miejsce to jest bardzo mgliste i wilgotne i to stąd właśnie wzięła się jego nazwa – w miejscowym języku "ruwenzori" to "zaklinacz deszczu".

Masyw ten rozciąga się na długości 125 kilometrów, a najwyższy wierzchołek posiada Góra Stanleya (5109 metrów n.p.m.). Miejsce to zamieszkałe jest przez monstrualnych rozmiarów rośliny i zwierzęta, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Możemy natknąć się tutaj między innymi na metrowe dżdżownice i 12-metrowe bambusy. Przyczyną takiego stanu rzeczy są prawdopodobnie intensywne opady deszczu i silne nasłonecznienie.

Miejsce to słynie z zapierających dech w piersiach widoków, a szczyty gór pokryte są śniegiem przez cały rok. Od 1994 roku Park narodowy Ruwenzori widnieje na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Góry Ruwenzori , infromacje o Góry Ruwenzori od urlopowiczów, - porady Uganda

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index