Atrakcja turystyczna Karczma sądowa Karpacz Górny

Opinie Karczma sądowa Karpacz Górny

Karczma sądowa Karpacz Górny

Karczma sądowa Karpacz Górny nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Karczma sądowa Karpacz Górny, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Karczma sądowa Karpacz Górny

Charakterystyka ogólna

Jeszcze w XVIII wieku w Karpaczu działały trzy karczmy sądowe. Jedna z nich mieściła się w Karpaczu Górnym, dziś będącym jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Karpacza. Karczmy sądowe działały jak pewnego rodzaju schroniska, udzielające noclegu i posiłku wszystkim podróżnym i wędrowcom. Jedna z karczm mieściła się w dzisiejszym budynku Ośrodka Wczasowego Morskie Oko. W XVIII i XIX wieku karczma była siedzibą władz Karpacza Górnego, będącego wówczas oddzielną wsią. Do momentu wzniesienia świątyni Wang było to również centrum życia całego osiedla.


Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

5.9
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,5 km

5.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Karczma sądowa Karpacz Górny, infromacje o Karczma sądowa Karpacz Górny od urlopowiczów, - porady Dolnośląskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index